Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

mafia

Komenti I FORTË i Ardian Ndrecës: Në ’90 në Itali krimi vriste gjyqtarë; këtu te ne s’ka pas nevojë sepse i ka pasur gjithmonë...

Studiuesi Ardian Ndreca e ka mprehur lapsin sot me një postim të fortë teksa merr në analizë ngjarjet në Itali dhe në Shqipëri përsa...

Një SHQIPTAR i përfshirë te atentatet në PALERMO? Zbardhen përgjimet e kapos së mafias siçiliane TOTO RIINA: Sillni një ekspert si ai nga Shqipëria

Një shqiptar mund të ketë qenë i përfshirë në disa nga vrasjet mafioze më të bujshme në Palermon e viteve 80’ deri në 90’. Përgjimet...

“Mafia italiane ka kolonizuar Shqipërinë. Bashkëpunon me shqiptarët e lidhur me politikanë dhe pastrojnë miliona”

Organizatat kriminale shqiptare kanë pushtuar tregun e heroinës dhe kokainës në Itali, duke u kthyer në një kërcënim serioz për rendin dhe sigurinë në...

“Mafia, mafia, rrethi im o mafia”, reperi shqiptar reagon për këngën e tij në videot e gjyqtares së Elbasanit

Kryetarja e Gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani, u vu në qendër të mediave për shkak të videove të postuar në “TikTok”, teksa i kishte...

Mafiozi i njohur turk publikon videon: Erdogan dhe ministri i Brendshëm janë të lidhur me mafian, kanë vrarë, përdhunuar e kontrabanduar

Mafiozi më i njohur turk, Sedat Peker ka publikuar video me të dhëna për lidhjen e qeverisë me mafian. Presidentit Erdogan dhe ministrit të...

Probleme për Vuçiç, djali i tij fotografohet me anëtarë të mafias serbe

Djali i Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç është parë në shoqërinë e huliganit serb Aleksandër Vidojeviç. Kanë qenë mediat serbe ato...

Artikulli ‘bombë’ në gazetën italiane: Droga nga Shqipëria vjen ditë e natë, nuk ka ndaluar as gjatë pandemisë (Çfarë shkruan për Sollakun dhe Llallën)

Gazeta italiane “La Gazzetta del Mezzogiorno” i ka kushtuar një artikull trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë, strukturës së grupeve mafioze italiane dhe...

MAFIOZËT italianë lënë burgjet, shkak frika nga covid-19/ Zbardhet raporti zyrtar për ‘BOSSËT’ mbi 70 vjeç

Me dhjetëra bosë të mafias mund të lirohen nga burgjet në Itali për shkak të infektimit nga covid19, raporton the Guardian. Gjyqtarët vendosin që...

5 milionë euro të Bashkimit Europian në duart e mafias, arrestohen 94 persona në Itali, mes tyre kryetari i bashkisë

Kontributet e Bashkimit Europian për agrikulturën kanë përfunduar në duart e mafias italiane. Bosët e mafias, duke shfrytëzuar disa toka që...

“Grupet kriminale po shfrytëzojnë situatën e tërmetit”, Artan Hoxha: Ka vijuar aktiviteti për të fituar sa më shumë para

Gazetari investigativ Artan Hoxha është shprehur se grupet kriminale po shfrytëzojë situatën kaotike si pasojë e tërmetit tragjik të 26 nëntorit. ...

Lajmet e fundit