Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

mafia italiane

“Mafia italiane ka kolonizuar Shqipërinë. Bashkëpunon me shqiptarët e lidhur me politikanë dhe pastrojnë miliona”

Organizatat kriminale shqiptare kanë pushtuar tregun e heroinës dhe kokainës në Itali, duke u kthyer në një kërcënim serioz për rendin dhe sigurinë në...

Italinë e ndihmon edhe MAFIA, jep ushqime dhe pije falas për familjet në nevojë

Italia është një nga shtetet më të prekura nga koronavirusi, ku numri i viktimave është shumë i lartë, por edhe gjendja e konomike e...

Prokurori i Antimafias italiane ngre alarmin: Mafia shqiptare rol të drejtëpërdrejtë në trafikun e drogës në Holandë dhe Amerikën e Jugut

Prokurori i Antimafias Italiane, Nicola Gratteri, në një inervistë për gazetën italiane "La Stampa" ngre alarmin për rolit që mafia shqitpare luan në trafikun...

Dyshonin te mafia shqiptare, zbulohet e vërteta tronditëse për ekzekutimin e bosit italian në Nju Jork

Bosi i një familjeje mafioze italiane në SHBA, Sylvester Zottola u ekzekutua në tetor të vitit të kaluar, teksa po udhëtonte me makinë pranë...

Karriera dhe miqësia me Falconen e Borsellinon, rrëfehet gjyqtari italian i ‘maksiprocesit’ ndaj Cosa Nostra

Karriera si gjyqtar, studimet e magjistraturës, miqësia me Paolo Borsellino dhe deri në takimin e fundit përpara masakrës së Capaci. Lufta kundër mafias si...

Mafiozi italian: Shqiptarëve u kam thyer kockat

Drogë, gjoba dhe heshtje, Casamonica është shndërruar në klanin më të fuqishëm mafioz në Romë. Giuseppe Casamonica është padrino i klanit...

Mafia vret në pritë 22-vjeçarin, droga nga Shqipëria fut në luftë familjet mafioze italiane

Një 22-vjeçar italian ka mbetur i vdekur në një atentat me armë zjarri nga mafiozë italianë. Atentatorët ishin duke e ndjekur...

Brenda vilës luksoze të Rosaria Pagano, motra e bosit të klanit mafioz “Amato-Pagano” (Video)

Rosaria Pagano, eksponente e klanit mafioz Amato Pagano, që kontrollon trafikun e drogës në Napoli, u arrestua gjatë një operacioni që solli gjithashtu arrestimin...

Arrestohen 46 mafiozë nga familjet e “La Cosa Nostra” në SHBA

Autoritetet amerikane kanë arrestuar 46 anëtarë të Mafias të akuzuar për grabitje, gjobëvënie, zjarrvënie, trafikim armësh dhe një sërë krimesh të tjera. ...

Lajmet e fundit