Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

maduro

MBLIDHEN PEDAGOGËT, Mark Marku i revoltuar: Edhe Maduro që po bie nuk ka guxuar ta bëjë këtë! REAGONI

Në mbledhjen e pedagogëve, po zhvillohen diskutime për një draft për ligjin e Arsimit te Lartë. Fjalën e ka marrë profesor...

‘Bie’ Nicolas Maduro, SHBA njeh liderin opozitar si presidentin e ri të Venezuelës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë njohur presidentin e ri të përkohshëm në Venezuelë Juan Guaidó. Qindra mijëra venezuelianë kanë dalë...

Del video: Si shpërtheu droni në qiell përpara presidentit Maduro

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro i shpëtoi sot një atentati me bombë gjatë paradës ushtarake. Një dron u afrua në qiell...

Pas atentatit të dështuar, Maduro fajëson SHBA-të

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro thotë se i shpëtoi një përpjekje për atentat përmes dronëve me eksplosivë ndërsa fajësoi Shtetet e Bashkuara dhe Kolumbinë...

Rusia i del në krah Venezuelës, i jep borxhin 3.15 miliardë dollarë

Rusia dhe Venezuela kanë nënshkruar një marrëveshje për ristrukturimin e borxheve, sipas së cilës Caracas do t’i paguaj Moskës 3.15 miliardë dollart e marrë...

Alarm nga virusi Zika, shkakton 3 viktima në Venezuelë, 319 raste të konfirmuara (VIDEO)

Virusi Zika ka shkaktuar 3 viktima në Venezuelë, siç ka thënë në deklaratën e tij Presidenti i vendit Nicolas Maduro. Ai ka deklaruar se...

Lajmet e fundit