Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

maduro

Venezuela i ndërpret sinjalin CNN, 52 të plagosur në Karakas (Video)

Të paktën 52 persona janë plagosur nga përleshjet mes protestuesve kundër regjimit të presidentit Nicolás Maduro, në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas. 16 prej tyre...

Pamje shokuese nga Venezuela: Makina e ushtrisë shtyp protestuesit në mes të rrugës (Video)

Vijon prej disa orësh grushti i shtetit në Venezuelë me mijëra qytetarë dhe ushtarë që kanë dalë në mbështetje të presidentit të vetëshpallur Juan...

Grusht shteti në Venezuelë, reagon Bashkimi Europian: Ditë historike

Bashkimi Europian ka reaguar për situatën e sotme në Venezuelë, ku forcat e armatosura kanë dalë në mbështetje të liderit të opozitës, Juan Guaido,...

‘Tani është momenti Maduro’… Forcat e Armatosura në Venezuelë mësyjnë drejt Parlamentit (VIDEO)

Situata në Venezuelë është tejet e vështirë për presidentin Nikolas Maduro pasi liderat opozitarë kërkojnë largimin e tij nga pushteti. Politikanët...

Venezuela prej 3 ditësh në errësirë, presidenti jolegjitim Maduro akuza SHBA dhe opozitës

Prej 3 ditësh Venezuela ndodhet në terr masiv si pasojë e defekteve në impiantin kryesor hidroenergjitik të vendit. Spitalet dhe qendrat...

Rusia akuzon SHBA: Po tenton të armatosë opozitën në Venezuelë

Ministria e Jashtme ruse akuzoi këtë të premte SHBA-të dhe aleatët europianë në NATO se po diskutojnë si të armatosin opozitën në Venezuelë. ...

Maduro mbyll kufirin me Brazilin

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për t’u nisur në kufirin me...

Maduro ‘bllokon’ kufijtë e Venezuelës

Forcat e armatosura të Venezuelës janë pozicionuar në kufijtë e vendit për të ndaluar incidentet e mundshme, tha ministri i Mbrojtjes i Venezuelës, Vladimir...

Presidenti ‘jolegjitim’ i Venezuelës, Maduro: Dëshirojmë të vazhdojmë marrëdhëniet me SHBA-në

Presidenti i rrëzuar venezuelian Maduro, në një dalje për konferencë për shtyp për herë të parë pasi Juan Guaido u vetëshpall si president i...

Kolapsi venezuelian i pamundur të ndodhë në Shqipëri

Shkruan Ilir Levonja   Kur banda e Maduros lejonte rregullisht ndihmat që vinin nga Amerika, kryesisht në ushqime etj., e kishin...

Lajmet e fundit