Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

maduro

Konflikti në Venezuelë, SHBA-ja sanksione shtesë ndaj Maduros

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione të reja ndaj Karakasit zyrtar. Departamenti i Thesarit të SHBA, ka njoftuar se...

Maduro kërkon ndihmën e Norvegjisë për negociata me Guaidon

Presidenti i Venezuelës, Nikolas Maduro, ka bërë thirrje për dialog, për t'u dhënë fund kundërshtimeve me liderin e opozitës Juan Guaido. ...

Qeveria e Maduros forcon lidhjet me Rusinë, Kinën dhe Kubën

Qeveria e presidentit të kontestuar të Venezuelës, Nicolas Maduro, është duke fuqizuar aleancën me Kubën, Kinën dhe Rusinë, për të tejkaluar krizën shëndetësore që...

Do regjistrohen kandidatë në zgjedhje jashtë afatit? Flet Rama: Tani që mësuan Maduron…

Gjatë një konference me mediat kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët nëse mund të regjistrohen kandidatë për zgjedhje duke qenë se ka përfunduar...

Arrestohet zëvendësi i Guaido në Venezuelë, njësitë komando të Maduros i tërheqin makinën me vinç (VIDEO)

Edgar Zambrano, zëvendës presidenti i Parlamentit dhe bashkëpuntori i ngushtë i presidentit të vetëshpallur të Venezuelës Juan Guaido, është arrestuar nga Sebin, shërbimet sekrete...

Konflikti në Venezuelë, Maduro shfaqet me uniformë ushtarake, i bën thirrje ushtrisë për unitet

Shfaqja e presidentit Nikolas Maduro para krerëve të ushtrisë venezueliane me uniformë ushtarake ditën e sotme, duket se ka shkaktuar reagime të shumta nga...

Rama i paralajmëroi se do merren masa ndëshkimore, flet Salianji: Kërcënon si Maduro, nga frika thotë…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji foli nga protestave e banorëve në Korçë. Salainji tha se bllokimi i rrugëve në mënyrë...

Situata në Venezuelë, Guaido sërish thirrje qytetarëve sot: Zotohet për goditje paralizuese

Lideri i opozitës venezueliane Juan Guaido ka bërë sot sërish thirrje për përshkallëzim të sulmeve me qëllim për të detyruar Presidentin Nicolás Maduro të...

Konflikti në Venezuelë, forcat qeveritare plagosin fotografin e terrenit

Forcat qeveritare venezueliane, kanë plagosur ndër të tjerë edhe një fotograf, korrenspondent i mediave ndërkombëtare. Në videon e publikuar nga një...

Mbi 100 të plagosur rëndë në Venezuelë, Maduro nuk heq dorë nga Presidenca

Në Venezuelë ditën e djeshme shumë protestues dhe një grup i ushtrisë u përpoqën të rrëzojnë presidentin e Venezuelës Nikolas Maduro por nuk e...

Lajmet e fundit