Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

madrid

“Mbase sot lajm i mirë”, çfarë po paralajmëron Rama nga samiti në Madrid?

Sot në Madrid po mbahet dita e dytë e samitit të NATO-s. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë një video me pamje...

Rama: Sot më shumë se kurrë vendet e NATO-s qëndrojnë krah njëra-tjetrës

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Madrid ku po merr pjesë në samitin e NATO-s. Kreu i qeverisë ka shpërndarë në Facebook këtë mëngjes fjalët...

Samiti i NATO-s, Rama dhe ministrja Xhaçka nisen drejt Madridit, ja fokusi i diskutimeve

Delegacioni shqiptar i kryesuar nga kryeministri Edi Rama janë nisur sot drejt Madridit, aty ku do të mbahet samiti samiti i NATO-s. Mësohet se pjesë...

Protesta masive në Spanjë për rritjen e çmimeve, 150 mijë fermerë dalin në rrugët e Madridit me traktorë e kamionë

Rreth 150,000 fermerë e gjuetarë marshuan të dielën nëpër Madrid për të protestuar kundër rritjes së çmimeve, pas pushtimit të Ukrainës. Demonstrata masive erdhi...

Madridi shëroi nga Covid udhëheqësin rebel, hakmerret Maroku: Hap kufirin dhe lë 6000 migrantë të futen në Spanjë

Mijëra migrantë kanë mësyrë përtej kufirit nga Maroku në Spanjë duke u hedhur përtej gardhit dhe duke notuar, në një situatë jo të qetë...

Shpërthimi i Covid-19, ‘KARANTINOHET’ sërish Kryeqyteti Europian

Madridi do të jetë ndër kryeqytetet e para që do të përballet me një mbyllje të pjesshme në kuadër të masave parandaluese të Covid-19.  ...

‘Çmendet’ moti, kryeqyteti europian mbulohet nga uji, 3 tornado shfaqen në rajonin tjetër (VIDEO)

Spanja është goditur nga përmbytjet e fuqishme dhe tornadot. Zona juglindore e Madridit është pëfshirë nga përmbytje të vrullshme, të cilat...

KUJDES! Ky lloj kanabisi mund t’ju shkaktojë vdekjen

Sipas BBC, hashashi i shitur në rrugët e Madridit është një nga më të famshmit në botë, por ka shumë baktere që mund të...

Protestë në Madrid, mijëra njerëz dalin në shesh kundër abortit

Në Madrid mijëra njerëz kanë protestuar kundër abortit të fëmijëve pasi me ligjin e ri tani aborti do lejohet deri në javën e 14-të...

Balla nga Madridi: Dhuna e patolerueshme, ndryshimi i qeverisë ndodh përmes zgjedhjeve

Kongresi Elektoral i Partisë Socialiste Europiane, i dha sot mbështetjen kandidatit për President të Komisionit Europian Frans Timmermans. Aktualisht Zëvendës President...

Lajmet e fundit