Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

TAG

macron

Protesta masive në Francë, kundër reformës së Macron për të rritur moshën e pensionit

Franca është përfshirë nga protesta masive që kanë paralizuar shërbimet e trenave, fluturimet, shkollat ​​dhe bizneset, këtë të enjte. Sindikatat e punëtorëve kanë dalë...

Macron bisedë telefonike me Zelenskyn, Franca do dërgojë automjete ushtarake të blinduara në Ukrainë

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zhvilluar këtë të mërkurë një bisedë telefonike me homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelensky, dhe tha se Franca do...

Macron- Perëndimit: Shqyrtoni kërkesat e Rusisë për siguri, nëse Putin pranon!

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...

Me dorën hedhur krahëve të Macron, kryeministri Rama publikon fotot nga Forumi i Paqes në Paris

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën këtë të shtunë, me disa foto nga Forumi i Paqes që është mbajtur mbrëmjen e djeshme në...

Presidentja Osmani zbardh takimin me Macron: Diskutuam për veprimet destabilizuese të Serbisë, po nxit grupet kriminale në veri

Presidentja Vjosa Osmani ka mbërritur sot në Francë me kryeministrin Albin Kurti, dhe janë pritur nga presidenti i Francës Emmanuel Macron, për të diskutuar...

Vuçiç udhëtim drejt Parisit, takime të rëndësishme me Borrell, Lajçak dhe presidentin Macron

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka njoftuar se do të udhëtojë drejt Francës, ku do të zhvillojë disa takime me Josep Borrel dhe Miroslav...

Zotohet Macron: Do të mbjellim 1 miliardë pemë në 10 vitet e ardhshme për të luftuar ndryshimet klimaterike

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka zbuluar prioritetet e qeverisë së tij në luftën kundër ndryshimeve klimaterike. Ai tha sot se do të rigjenerojë pyjet...

Emigrantët “makth” për Anglinë, Rishi Sunak dhe Macron zotohen të bllokojnë kalimet me gomone në Kanalin e La Manshit

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak, dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron, raportohet se janë zotuar të bllokojnë kalimet e emigrantëve...

Shtëpia e Bardhë thotë se Rusia mund të shpallë “mobilizim të përgjithshëm”, Macron kërkon telefonat urgjente me presidentin Putin

Presidenti rus Vladimir Putin pritet të mbajë një fjalim urgjent mbrëmjen e sotme, ku do t’i drejtohet popullit të tij për zhvillimet në Ukrainë....

Macron mesazh Maqedonisë së Veriut: Propozimi francez nuk është i përsosur, por ju fut në BE

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, përmes një letre i është drejtuar parlamentit dhe qytetarëve të Maqedonisë së Veriut për mbështetjen e propozimit francez për...

Lajmet e fundit