Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022

TAG

mace

Veprimi i mistershëm, gjelat e detit në rreth perfekt i vijnë rrotull maces së ngordhur (Video)

“Kam tre qen, mace dhe peshq në shtëpinë time. Por kurrë nuk kam parë një gjë të tillë”, thotë Jonathan Davis of Randolph personi...

Ky shtet ndalon me ligj prerjen e thonjëve të maceve

Nju Xhersi është bërë shteti i parë në botë që ka hartuar një projekt-ligj të posaçëm për të ndaluar prerjen e thonjëve të maceve....

A duhet të mbajmë në shtëpi mace kur një grua është shtatzënë?

Ka shumë keqinformim sa i përket grave shtatzëna pasi gjëja e parë që u thonë në është se duhet të largojnë nga shtëpia qentë...

38 qenër, 9 papagaj dhe 5 tigra nga Shqipëria bllokohen në Itali

Kafshë të ndryshme të një karvani cirku të nisut nga Shqipëria, janë bllokuar në portin e Barit nga zyrtarë të zyrës doganore. ...

Edhe kafshët shtëpiake e urrejnë Donald Trump (Video)

Donald Trump është një prej kandidatëve më kontroversial për President të SHBA-ve. Pas deklaratave befasuese lidhur me emigrantët, myslimanët apo femrat,...

Shkencëtari: Të vrasim të gjitha macet, që të shpëtojmë zogjtë

Një profesor nga Britania e Madhe ka dalë me një ide të guximshme por edhe makabre për ruajtjen e botës së egër, kryesisht shpendëve....

Lajmet e fundit