Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
46 %
1.5kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

lvv

“Urime Shën Valentinin gjithë të dashuruarve”, Albin Kurti: Ditë që përkon me 1-vjetorin e fitores së LVV-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Shën Valentinin, e cila përkon dhe me një vjetorin e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare. Duke uruar të...

Vetëvendosje shpall zgjedhjet e brendshme në fillim të vitit 2022

Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të shpallë zgjedhjet e brendshme, që do rinisin në fillim të vitit 2022. Lajmi u bë me dije nga LVV...

Lëvizja Vetëvendosje drejt disfatës në zgjedhjet lokale? Ja rezultati i deritanishëm

Lëvizja Vetëvendosje duket se po pëson një disfatë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit në Kosovë. Sipas rezultateve të deritanishme të bërë të ditura nga...

Kosova përballë valës tjetër të Covid-19, Kurti: LVV është për shtyrje të zgjedhjeve lokale

Kryeministri i i  Kosovës, Albin Kurti ditën e sotme ka zhvillur një takim konsultativ me presidentet, Vjosa Osmani. Pas takimit, në një deklaratë për...

U tha se po bënte “selfie” gjatë përplasjeve në Kuvend, sqaron deputetja: Po regjistroja kolegët që po qeshnin, është tmerr të shohësh…

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Adriana Matoshi, e cila u pa duke filmuar me telefon gjatë përplasjeve mes deputetëve të PDK-së dhe LVV-së, ka...

“Shqiptarët janë trajtuar si plaçkë”, Boiken Abazi e thotë hapur: Nuk do ketë koalicion me asnjë nga partitë, nuk besoj te asnjëri prej tyre

Boiken Abazi, kandidat i mbështetur nga LVV për zgjedhjet e 25 prillit për qarkun e Tiranës ka rrëfyer se kandidimi i tij është pritur...

Nis seanca për votimin e qeverisë së re në Kosovë, LVV propozon Albin Kurtin për kryeministër

Ka filluar seanca ku pritet të zgjidhet Qeveria e re e Kosovës me kryeministër Albin Kurtin. Pas kërkesës së kryeparlamentarit Glauk Konjufca, Lëvizja Vetëvendosje ka...

Festë e madhe për Vetëvendosjen, Shpejtim Bulliqi zgjidhet në krye të Komunës së Podujevës

Ditën e sotme u zhvilluan zgjedhjet preliminare në Komunën e Podujevës dhe sipas Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë shumicën e votave....

Lajmet e fundit