Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

lviv

Rusia: Trupat tanë bombarduan një depo armësh në Lviv dhe shkatërruan armët e dërguara nga Perëndimi  

Ministria ruse e Mbrojtjes ka deklaruar se forcat e saj kanë shkatërruar një dyqan municionesh në rajonin Lviv të Ukrainës, ku janë ruajtur armët...

Angelina Jolie shkon në Ukrainë, takon fëmijët e prekur nga lufta në Lviv (VIDEO)

Aktorja e famshme Angelina Jolie ka vizituar Ukrainën për të takuar fëmijët e prekur nga konflikti dhe organizatat lokale që punojnë për t'i mbrojtur...

Ushtria ruse nis hakmarrjen pas fundosjes së luftanijes “Moskva”,  shpërthime të fuqishme në Kiev dhe Lviv

Dy ditë pas fundosjes së luftanijes “Moskva”,  ushtria ruse ka nisur sulmet nga ajri në Kiev dhe Lviv. Mediet e huaja, raportojnë se shpërthime...

Shpërthime të forta në Lviv, qielli mbulohet nga tymi i zi

Shpërthime të forta janë dëgjuar ditën e sotme në Lviv në perëndim të Ukrainës. Lviv është goditur nga sulme të shumta raketore. Tymi po fryn...

FOTOLAJM/ Vendosen 109 karroca bosh në qendër të Lviv si simbol i fëmijëve të vrarë nga sulmet ruse  

Ukraina prej më shumë se tre javësh vijon të jetë nën sulmet dhe bombardimet e forcave ruse. OKB bëri me dije se deri më...

Rusia sulmon me raketa Lvivin, pse qyteti perëndimor është i rëndësishëm për mbrojtjen e Ukrainës

Rusia lëshoi ​​gjashtë raketa drejt qytetit perëndimor të Lviv të premten në mëngjes, sipas forcave të armatosura të Ukrainës. Ka shumë të ngjarë që...

Nga bombardimi humbën jetën 9 persona dhe shumë të tjerë, Rusia “provokon” NATO-n, baza e sulmuar në Ukrainë përdoret për stërvitje nga ata

Nëntë persona janë vrarë dhe 57 janë plagosur në sulmin në një bazë ushtarake në Ukrainën perëndimore. Lajmin e ka bërë me dije guvernatori rajonal...

Shtohen sulmet, Rusia sulmon bazën ushtarake  pranë Lviv

Rusia ka sulmuar mëngjesin e sotëm në një bazë ushtarake pranë qytetit veriperëndimor të Lviv. Mediat e huaja bëjnë me dije se sulmet ajrore ruse...

Ky është qyteti ukrainas që është kthyer në “selinë” e ambasadave perëndimore

Lvivi është një qytet në Ukrainë me rreth 700 mijë banorë, pothuajse në kufi me Poloninë, i cili është edhe qyteti më i largët...

Lajmet e fundit