Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

Lutfi Dervishi

“Lamtumira” e Ilva Tares, kolegët e vlerësojnë: E mira çmohet më shumë kur mungon! I jemi borxhli si shikues

Gazetarja e njohur Ilva Tare, ka njoftuar dje se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në televizion, për t’iu përkushtuar...

Ironia e gazetarit: Situata në Tiranë mund të dalë jashtë kontrollit, priten protesta të dhunshme nëse nuk jep dorëheqjen… Pirlo, trajneri Juventusit

Gazetari Lutfi Dervishi ironizon mesazhet dhe shënimet e shumta në rrjetet sociale, të shqiptarëve që kërkojnë largimin nga pankina të trajnerit të Juventus Andrea...

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerëson me çmimin ‘Fytyra të Shkëmbimit’ gazetarin Lutfi Dervishi

Departamenti Amerikan i Shtetit ka vlerësuar me çmimin “Fytyra të shkëmbimit” të Programit të Vizitorit Ndërkombëtar Udhëheqës gazetarin Lutfi Dervishi, autor i emisionit “Përballë”...

Ëndrra jonë me… koronavirusin

Nga Lutfi Dervishi   Kur shkojmë në plazh mendojmë se virusi është në Tiranë. Kur kthehemi në Tiranë mendojmë që virusi...

A duhet të bashkëjetojmë me Covid? Analisti rendit 10 FAKTE kontradiktore: Çfarë u tha për koronavirusin…!

Pedagogu dhe analisti Lutfi Dervishi ka bërë një përmbledhje të disa prej këshillave dhe fakteve kryesore që janë thënë për Covid 19 të cilat në...

Dallimi mes Luftës III dhe Luftës II Botërore!

Nga Lutfi Dervishi 1. Në Luftën e II-të Botërore nëse rrije në shtëpi quheshe dezertor, në Luftën III quhesh hero! 2....

Pse duhet të festojmë kur të na vijë koronavirusi?

Nga Lutfi Dervishi Halli hallit nuk I ngjan. Nëse 80 vende të botës janë të shqetësuar dhe në panik për shkak...

Gazetari: Arrestuat 25 vjeçaren për një status facebooku? Secili prej nesh duhet të ishte varur në mes të Pazarit… (DEKLARATA-IRONIA)

Profesori i gazetarisë, drejtues i një prej emisioneve kryesore në Televizionin Publik Shqiptar, Lutfi Dervishi, u kërkon autoriteteve lirimin e menjëhershëm të 25 vjeçares...

10 gënjeshtra që i besojmë dhe i trashëgojmë brez pas brezi!

Nga Lutfi Dervishi Fallacy është një fjalë që anglezët e përdorin kur një argument apo bindje është mbështetur mbi një fallsitet/të...

Shpenzimet marramendëse të qeveritavë shqiptarë, gazetari i njohur tregon se si silleshin zyrtarët e shtetit në vitet ’90, ilustron dhe shembullin e OBAMËS: Kur...

Gazetari Lutfi Dervishi sërish ka nxjerrë të tjera fakte të periudhës para viteve 2000 të qeverisjes së vendit duke treguar se në kohën kur...

Lajmet e fundit