Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Lushnje

Ndërtonte në tokë shtetërore pa leje, arrestohet 54-vjeçari në Lushnje

Një burrë 54-vjeçar ka filluar ndërtimin e një objekti në tokë shtetërore në pronësinë e Bashkisë së Divjakës, por është nbdaluar nga policia dhe...

“Fuoristrada” përplas kalimtaren në autostradë, humb jetën nëna e 5 fëmijëve

Një aksident rrugor i ka marrë jetën një nëne të 5 fëmijëve në autostradën Lushnje-Berat gjatë natës. 55-vjeçarja ka tentuar të kalojë rrugën ndërkohë...

16-vjeçarja vetëhelmohet në Lushnje, ndërron jetë në spitalin e Tiranës

Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur në fshatin Çermë Shkumbin të Lushnjes ku një vajzë 16 vjeçe është vetëhelmuar dhe është transportuar në spitalin...

Protesta në Delisufaj në Lushnje, Banorët: Asnjë investim, as rrugë, as kanalizime

Banorët e fshatit Delisufaj në Lushnje kanë protestuar sot për mungesën e investimene, duke thënë se qeveria nuka ka bërë asnjë rrugë të re, asnjë...

8 mars/ Rreh gruan, pranga për 31 vjeçarin në Lushnje

Ali Shtaro, 31vjeç,  banues  ne fshatin Dushk, Lushnje arrestohet nga policia pasi ka rrahur bashkëshorten e tij. Arrestimi i Shtaros  u bë...

U fut në një furrë buke dhe vodhi para, arrestohet 36-vjeçari në Lushnje

Një 36-vjeçar është arrestuar në Lushnjë pasi është futur një furrë buke – pastiçeri dhe ka vjedhur para. Policia ka prangosur shtetasin Arjon Çela,...

Largohet drejtori i spitalit të Lushnjes, ikën edhe 35 punonjës

Largohet nga detyra drejtori i spitalit të Lushnjes. Ramazan Doko ka dhënë dorëheqjen nga ky postdhe këtë e ka komunikuar përmes një konference për...

Aksident në Lushnje, përfundon në spital 59-vjeçari, arrestohet drejtuesi i makinës

Policia e Lushnjes ka arrestuar 31-vjeçarin S.K., pasi ka përplasur me automjetin e tij shtetasin D.V., 59 vjeç, i cili po lëvizte me motomjetin...

Rrihte nënën e tij të moshuar, arrestohet 41-vjeçari në Lushnje

Një 41-vjeçar që ka ushtruar dhunë fizike dhë psikologjike është ndaluar dhe arrestuar nga policia e Lushnjes duke u akuzuar për dhunë në familje....

Lajmet e fundit