Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Lushnje

Ndërron jetë një grua në Lushnjë, humbi kontrollin e motorit dhe ra në kanal

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në Lushnjë, ku ka humbur jetën një grua. Bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur...

Aksident i rëndë në aksin Lushnjë-Fier, mjeti bujqësor përplas për vdekje 60-vjeçarin

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Lushnjë-Fier ku si pasojë ka humbur jetën një shtetas. Sips informacioneve paraprake mësohet se...

Nuk verifikuan 29 ndërtime pa leje, Prokuroria e Lushnjës nis hetimet për zyrtarët e IMT, pezullohen dhe policët që morën ryshfet

Prokuroria e Lushnjës ka ekzekutuar 8 masa sigurie për ish-zyrtarët e Inspektoriatit të Mbrojtes së Territorit në Bashkinë e Lushnjës, të akuzuar për "ndërtim...

Aksident i rëndë Fier-Lushnjë, Mercedesi kthehet përmbys në mes të autostradës (FOTO)

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Fier-Lushnjë, ku janë përplasur dy mjete. Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e...

Lejuan 29 objekte të ndërtonin pa leje, pezullohen nga detyra 4 punonjësit e IMTV së Lushnjës

Katër punonjës të IMTV së bashkisë së Lushnjës janë pushuar nga detyra, pasia kanë lejuar ndërtimin pa leje. Bëhet me dije se janë bezualluar nga...

Nusja merr çdo muaj lekët në postë, s’shkon asnjë ditë për t’u kujdesur për familjarët e sëmurë të bashkëshortit, kushtet mjerane ku jeton familja...

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës një skandal, ku disa persona, me probleme të shëndetit mendor, janë lënë rrugëve. Institucionet shtetërore, por edhe kujdestarja...

U zhduk në Lushnje sapo erdhi nga Ekuadori, publikohen momentet e fundit të Shenasi Lohës

Shenasi Loha, i cilësuar si "i forti" i Ferizajt në Kosovë, rezulton i zhdukur që prej pasdites së 13 marsit 2022. Siç shihet dhe...

Grabitje në Lushnjë, i merret me forcë makina një personi  

Një grabitje është shënuar mbrëm gjatë orëve të vona në Lushnjë. Bëhet me dije se në zonën e njohur si “Pushimi i shoferit”, një person...

“Na ka ngelur rrushi varur dhe preshi përpjetë në arë”, Korreshi: Jeta në Lushnjë është kthyer në jetë qeni, shyqyr që erdhi Taulanti…

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, ngriti disa problematika të qytetit të  Lushnjës, duke thënë se prej 12 vitesh, qeveria nuk ka vënë dorë...

Numërohen votat për kryetar të FRPD në Kavajë, Lushnjë, Fushë-Krujë dhe Sarandë

Janë numëruar votat për kryetar të FRPD në katër degë të tjera të Partisë Demokratike. Numërimi ka përfunduar në Kavajë dhe fitues është shpallur Arnold...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf