Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Lushnje

Ndërroi jetë në ambientet e Bashkisë së Lushnjës, reagon policia: 48-vjeçarja vdiq për shkaqe natyrore

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë të shënuar në Lushnjë, ku një grua ndërroi jetë brenda ambienteve të Bashkisë. Policia njofton se ka ndërruar...

EMRAT/ Apartamente, lokale dhe makina luksoze, prokuroria Lushnjes konfiskon pasuritë e 3 personave

Prokuroria e Lushnjës ka konfiskuar pasurinë e 3 personave që këtë pasuri e kanë ngritur në bazë të aktiviteteve kriminale. Bëhet me dije se i...

Babai kishte bërë kallëzim në polici, djali gjendet i vdekur ne mes të arës në Lushnjë, pas 5 ditësh

Një 35 vjeçar nga Lushnja është gjetur i pajetë, pesë ditë pasi babai i tij kishte bërë kallëzim në polici se ai ishte larguar...

Atak kardiak mbi motor, humb jetën 45-vjeçari në Lushnjë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Lushnjë ku ka humbur jetën një 45 vjeçar. Sipas informacioneve paraprake mësohet se shtetasi me...

Protestat kundër traut me pagesë, policia procedon 5 persona në Divjakë, mes tyre dhe kryetari i PD në Lushnjë

Policia e Divjakës ka proceduar 5 persona që protestuan ditën e djeshme kundër vendosjes së traut në parkun Kombëtar të Karavastas. Policia njofton se janë...

“S’ka asnjë lloj cipe”, Rama sulmon Metën: Për shqiptarët ne duhet të jemi një, jam mbrojtësi më i madh i “çunave të Londrës”

Kryeministri Edi Rama nga Lushnja ka folur edhe një herë për përplasjen që ka pasur me qeverinë britanike për emigrantët shqiptarë. Rama sulmoi Metën duke...

Biznesmeni lushnjar e tepron me sinqeritetin në sy të Edi Ramës: Hajde punoni, se japim më shumë lekë sesa deklarojmë

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në jug të vendit, ku do të zhvillojë disa takime në zona të ndryshme, me përfaqësues të komunitetit dhe...

Shoferi pëson arrest kardiak në timon, humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën elektrike në Lushnjë

Një shofer 48 vjeçar ka ndërruar jetë në Lushnjë, pasi ka pësuar arrest kardiak gjatë kohës që ishte në timon. Ai ka humbur për...

Shpërthim me tritol në Lushnjë, hidhet në erë makina e një tregtari (EMRI)

Një shpërthim i fortë me tritol raportohet në orët e vona të mbrëmjes së kësaj të marte në Lushnjë. Makina në pronësi të shtetasit...

“Pas orës 5 të kalon tjetri afër e të fut gishtat në sy”, Korreshi: Lushnja është bërë mos o Zot, nga Reformë Territoriale e...

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, gjatë seancës së sotme plenare akuzoi mazhorancën se e kanë mbushur Bashkinë e Lushnjës me patronazhistë për të...

Lajmet e fundit