Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

lumi vjosa

“E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë”, Ilir Meta thirrje Qeverisë: Të shpallet Park Kombëtar! Është pasuri e jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta i bën thirrje Qeverisë për të shpallur Lumin Vjosa si Park Kombëtar, në të gjitha degët e tij, shkruan newsbomb.al. Sipas...

Pas Leo Di Caprios dhe peticionit, krijohet platformë për mbrojtjen e lumit Vjosa

Një platformë për mbështetjen dhe mbrojtjen e lumit Vjosa është krijuar dhe është bërë shumë familjare për të gjithë. Tashmë tema e lumit të...

Leonardo DiCaprio nuk di të ndalet, sërish thirrje që Vjosa të shpallet Park Kombëtar!

Aktori Leonardo DiCaprio ka qenë një ndër zërat për të fuqishëm për mbrojtjen e lumit Vjosa. Ai herë pas here ka publikuar video dhe...

“Kush është Leonardo Di Caprio?”, Baton Haxhiu kundër aktorit: Nuk mundet që ai të flasë për Vjosën

Aktori i njohur Leonardo Di Caprio ka qenë shumë aktiv lidhur me tematikën e lumit Vjosa dhe mundësinë për t’u ndërtuar një HEC në...

S’ka më dilema, Rama jep lajmin e mirë për Vjosën: Nuk do ndërtohet asnjë hidrocentral, ka marrë fund kjo histori

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë fund dilemave për sa i përket lumit Vjosa, pas akuzave të shumta se në Vjosë do të ndërtohet...

Basha e thotë qartë: Çdo vendim që është marrë në atë parlament do rishikohet. Nafta në Ballsh është grabitur, Vjosa po shkatërrohet

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha tha se Rama bashkë me oligarkët e tij po e shfrytëzojnë zonën naftëprodhuese të Ballshit për t’u pasuruar. Lidhur...

Lumi Vjosa jehonë në “Hollywood”, pas Leonardo DiCaprio-s një tjetër aktor i njohur “ngre” zërin

Një ndër zërat më të fuqishëm për mbrojtjen e lumit Vjosa ka qenë Leonardo DiCaprio. Ai nëpërmjet llogarisë së tij në Instagram  herë pas...

“Vjosa park Kombëtar tani”, Meta: Nxis autoritetet e larta të BE të përkrahin fuqimisht kauzën

Presidenti Ilir Meta në ditën Botërore të Ujit, u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve që të solidarizohen me kauzën e shpalljes së Vjosës...

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet tregu i gjësë së gjallë në Vlorë

Prurjet e mëdha të ujit kanë shkaktuar dalje nga shtrati të Lumit të Vjosës në Vlorë.   Sipas informacione, lumi ka devijuar...

Reshjet intensive të shiut, lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet zona përreth

Si pasojë e reshjeve intensive të shiut, lumi Vjosa ka dalë nga shtrati. Sipas informacioneve për mediat, ujërat kanë vërshuar në...

Lajmet e fundit