Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

Lulzim basha

“Basha i foli Kerryt për lidhjet e krimit të organizuar me Ramën dhe qeverinë e tij”

Pas përfundimit të takimit mes sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kreu i opozitës tha për mediat...

Ku e “zhduku” Lulzim Basha Eduard Selamin në takimin me John Kerryn te “Rogneri”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi ditën e sotme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.  Takimi u zhvillua në ambientet...

Takimi Basha-Kerry, zbulohen emrat e deputetëve që do shoqërojnë kreun e PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë ditën e nesërme një takim me Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry. Kerry vjen nesër...

Basha e rikthen aktiv Salianjin në PD, hap sekretariat për të

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha emëroi Ervin Salianjin, Sekretar për Aksionin Qytetar. PD njofton se ky sekretariat do të jetë në funksion të...

“Loja” e Zërit të Amerikës: Kush ka të drejtë, Rama apo Basha? (Video)

Byroja e Hetimit është tërësisht një produkt amerikan dhe jo vetëm sa i përket hartimit të draftit, por edhe sponsorizimit të vazhdueshëm të ardhur...

Vizita e Kerryt në Tiranë, Tre orë, tre mesazhe, takim vetëm me Ramën dhe Bashën

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry nuk do të qëndrojë shumë gjatë në Tiranë të dielën, por mesazhet e tij do të jenë shumë...

Basha sulmon sërish Ahmetajn për udhëtimin me çarter, i përgjigjet ministri: Nëse është e vërtetë jap dorehqejen

Kreu i PD Lulzim Basha ka akuzuar ministrin e Ekonomisë Arben Ahmetajn për “Skavicën” duke thënë se ministri “ka udhëtuar me çarter në drejtim...

“A mund ta nxjerrë ‘cekapi’ Lylzim Bashën shtatzënë?”

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe ka reaguar për deklaratën e bërë pak ditë më parë nga kreu i PD-së, Lulzim Basha për kontrollin...

Basha pas takimit me eurodeputetët: Lidhja krim-para-pushtet mbetet e fuqishme te Rama

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimit të zhvilluar me eurodeputetët Eduard Kukan dhe Kunt Fleckenstein, ka deklaruar për mediat se gjatë bisedës...

Basha: PS e kthyer në kazermë, partitë që nuk zhvillojnë zgjedhje nuk mund të qeverisin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është përfshirë në debatin e brendshëm të rivalëve socialistë. Basha është shprehur se PS është kthyer në një...

Lajmet e fundit