Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

Lulzim basha

Basha: Nuk bëjmë koalicion me LSI, të shkojë në opozitë për të paguar faturën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mohuar se ekzistojnë një mundësi se forca e tij politike të hyjë në koalicion me Lëvizjen Socialiste...

Droga në autobusin e FRESSH, Basha i përgjigjet Ramës: Askush nuk gëzon nga kjo ngjarje

Reagon Rama: Sulm baltosës ndaj FRESSH-it Kryeministri Edi Rama ka reaguar për lajmin e drogës së gjetur në autobusin me të cilin udhëtonin...

Fundjava me diell, Basha preferon xhiro me fëmijët në bulevardin e kryeqytetit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka preferuar xhiro me fëmijët e tij në bulevardin kryesor të kryeqytetit, për të kaluar këtë fundjavë me diell....

Zbardhet fjala e Bashës në PPE: Rama nuk e do Reformën në Drejtësi

Zbardhet fjala e Lulzim Bashës  gjatë asamblesë së Partisë Popullore Europiane. Në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane mbajtur në Bruksel pata...

Basha: Pengesa për reformën në drejtësi e ka emrin Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të mërkurën, akuzoi kryeministrin Edi Rama si “e vetmja pengesë për realizimin e...

“Meta tallet me Ramën dhe Bashën sepse i ka në dorë”

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar takimin e zhvilluar sot për reformën zgjedhore mes krerëve të politikës shqiptare. Fevziu e ka lexuar deklaratën e Ilir...

Lu duartroket Ramën, Metën e Bashën, tregon historinë personale të së ëmës dhe atë çfarë pa me sytë e tij gjatë zgjedhjeve

Ambasadori amerikan Donald Lu ka mbajtur fjalën e tij në konferencën Kombëtare “Korrupsioni Zgjedhor” ku ishin të pranishëm kreu i Kuvendit ilir Meta, kreu...

Donald Lu thërret për drekë në rezidencën e tij Lulzim Bashën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, është takuar me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Lu e...

Lajmet e fundit