Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

Lulzim basha

Droga në autobusin e FRESSH, Basha i përgjigjet Ramës: Askush nuk gëzon nga kjo ngjarje

Reagon Rama: Sulm baltosës ndaj FRESSH-it Kryeministri Edi Rama ka reaguar për lajmin e drogës së gjetur në autobusin me të cilin udhëtonin...

Fundjava me diell, Basha preferon xhiro me fëmijët në bulevardin e kryeqytetit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka preferuar xhiro me fëmijët e tij në bulevardin kryesor të kryeqytetit, për të kaluar këtë fundjavë me diell....

Zbardhet fjala e Bashës në PPE: Rama nuk e do Reformën në Drejtësi

Zbardhet fjala e Lulzim Bashës  gjatë asamblesë së Partisë Popullore Europiane. Në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane mbajtur në Bruksel pata...

Basha: Pengesa për reformën në drejtësi e ka emrin Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të mërkurën, akuzoi kryeministrin Edi Rama si “e vetmja pengesë për realizimin e...

“Meta tallet me Ramën dhe Bashën sepse i ka në dorë”

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar takimin e zhvilluar sot për reformën zgjedhore mes krerëve të politikës shqiptare. Fevziu e ka lexuar deklaratën e Ilir...

Lu duartroket Ramën, Metën e Bashën, tregon historinë personale të së ëmës dhe atë çfarë pa me sytë e tij gjatë zgjedhjeve

Ambasadori amerikan Donald Lu ka mbajtur fjalën e tij në konferencën Kombëtare “Korrupsioni Zgjedhor” ku ishin të pranishëm kreu i Kuvendit ilir Meta, kreu...

Donald Lu thërret për drekë në rezidencën e tij Lulzim Bashën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Donald Lu, është takuar me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Lu e...

Rama nis betejën me Vokshin, e kallëzon për shpifje: I gatshëm të jap dorëheqjen. Deputetja: Rama po më çon aty ku nuk beson

“Ka ardhur koha që Gjykata e Lartë të kalojë në sitën e gjykimit të saj të pavarur e të paanshëm edhe akuzat e...

Lajmet e fundit