Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

Lulzim basha

Basha: Banditë me maska kanë rrëmbyer ish-depudetin e PD-së, Çim Babasin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, denoncoi sot gjatë një deklarate për media, dhunën e ushtruar nga policia gjatë protestës te Parku i Liqenit,...

Rama “dhëmb për dhëmb” me Bashën: Shyqyr që u gjet një park lodrash për kalamanj që të shfrysh inatin

Pas deklaratës së Partisë Demokratike që ka dalë për të protestuar te Parku i Liqenit kundër betonizimit, ka reaguar kryeministri Rama sipas të cilit...

Basha në SHBA, deputeti socialist e ironizon: Lylzim, kjo vizitë habit veç një poet si Preçi. Mediu me këta takohet çdo 3 muaj

Vizita e kreut të PD Lulzim Basha në SHBA, ka ngacmuar deputetin socialist Erjon Braçe i cili ka ironizuar demokratin. “Lylzim; Vizitë...

Vizita në SHBA, Basha: 35% e kandidatëve për deputet të jenë të rinj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzom Basha, shprehet se nisma e PD-së që 35% e kandidatëve në listat për deputetët të jenë të rinj, është...

Basha si Rama, habit gazetaren e “Zërit të Amerikës”: Podesta do na shërbejë falas

I ftuar në studion e “Zërit të Amerikës”, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka preferuar të huazojë një argument të kryeministrit Edi Rama, sa...

Basha në Ambasadën e Shqipërisë në SHBA: Të punojmë së bashku për të rinjtë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Uashington, me rastin e 25 vjetorit të...

Basha me kongresmenët amerikanë: Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, dekriminalzimi dhe reforma në drejtësi prioritet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka nisur vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me takime me kongresmenë dhe Këshillin e Atlantikut të...

Sot 8 vite nga Gërdeci, reagon Tahiri: Një nga autorët është për vizitë jashtë Shqipërisë

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur sot për ngjarjen e Gërdecit nga e cila kanë kaluar 8 vite. Tahiri tha...

Basha niset në SHBA me Strazimirin, Tabakun dhe Selamin: Zbardhet axhenda

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është nisur sot për një vizitë në SHBA. Zoti Basha do të takohet me zyrtarë të lartë të...

“Edi Rama manipuloi videon: Nga zgjedhje të parakohshme e bëri Lul Basha fytyrë e poshtër”, Zhupa deklaratë

“Edi Rama tentoi dje të manipulonte opinionin publik, duke sajuar në mënyrë banale një fabul me një video nga takimi i z.Basha me banorët...

Lajmet e fundit