Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Lulzim basha

Basha në “heshtje” pas miratimit të “Vettingut”, shpërndan fjalën e Halimit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk ka dashur të komentojë ngjarjen politike më rëndësishme të muajve të fundit, miratimin e ligjit të “Vettingut”...

Basha dhe Spahiu tashmë të pandashëm, “sekretet” nuk ua besojnë as atyre që kanë në tavolinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ai i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ndërtuar një miqësi të fortë dhe tashmë janë...

Basha elektrizon sallën në Dibër: Ne që e nisëm, ne do ta përfundojmë rrugën e Arbrit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje qytetarëve të Dibrës të votojnë kandidatin Sherefedin Shehun, duke e cilësuar si një njeri...

“3 vjet e gjysmë më parë mbolli rrenën e Rilindjes në Dibër, sot isha dita e të korrave” Basha reagon pas fjalimit të Ramës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas fjalimit të kryeministrit Edi Rama në prezantimin e kandidatit të majtë, Muharrem Rama, për bashkinë e...

Taulant Balla i del në mbrojtje Sadri Abazit: Luli i dha leje vetes ta shndërronte dupleksin në tripleks

Deputeti socialist Taulant Balla, ka reaguar pas akzuave të Partisë Demokratike për ndërtimin e një kati pa leje në një pallat me vendim për...

Basha denoncon deputetin e PS: Godinat e tij kanë vendim prishje, por për 3 ditë ka shtuar një kat pa leje

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar disa foto të një godine në zonën e “Zogut të Zi” në Tiranë, që sipas tij...

Basha reagon pas thirrjes së gazetarëve: Nuk do lejohet asnjë ligj censure, mediat të hetojnë Ramën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së shoqatave të gazetarëve në Shqipëri, të cilët shprehën shqetësimin se neni 13 i...

Basha reagon për aksidentet, vrasjet dhe grabitjet në vend, thotë se “shqiptarët nuk e meritojnë këtë fatkeqësi”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se çdo standart sigurie në vend është shpartalluar. Basha e vë theksin te grabitja e bankës, arratisja...

Spahiu takon Bashën: Rama ra. T’i japim shqelmin e fundit

Kreu i Alenacës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka zhvilluar sot një takim me kreu ne Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Gjatë deklaratës për media...

Majlinda Bregu sërish kundër Lulzim Bashës: Si do e arrish qeverinë teknike kur ata kanë 84 vota?

Deputetja Majlinda Bregu ka shprehur qëndrimin e saj të kundërt me kryetarin e PD-së, Lulzim Bashën, sa i përket krijimit të një qeverie teknike....

Lajmet e fundit