Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

Luksemburg

Rusia reduktoi furnizimet, ministrat e Energjisë diskutojnë për çmimin tavan të gazit në Luksemburg

Ministrat e Energjisë të Bashkimit Evropian janë takuar sot në Luksemburg për të biseduar për vendosjen e mundshme të çmimit tavan për gazin. Ata po...

“Most wanted” në Europë, shqiptari që kërkohet prej 2 vitesh nga Luksemburgu, raportohet se është lokalizuar në një lokal nate në Shkodër

Edinjo Pulti, një 36 vjeçar shqiptar, rezulton se është ndër personat më të kërkaur në Europë, pasi është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...

“Isha nisur për ta takuar”, mikja e ngushtë e Hueyda El Said rrëfen momentet e fundit: Fola, zërin e kishte perfekt, më kishte premtuar...

Ndarja nga jeta e artistes Hueyda El Saied pas një beteje të gjatë me sëmundjen, tronditi opinionin publik, por mbi të gjitha të afërmit...

PREKËSE/ Hueyda El Saied u nda nga jeta pak ditë më parë, Arjan Konomi i shkon te varri bashkë me të birin, Gabrielin

Artistja e njohur Hueyda El Saied u nda nga jeta pak ditë më parë si pasojë e një sëmundje të rëndë.Të shumtë ishin miqtë...

“Më i kërkuari i fundit”, kush është shqiptari i rrezikshëm që Luksemburgu e futi në listën e zezë (EMRI-FOTO)

Autoritetet evropiane kanë shtuar së fundmi në listën e personave të shpallur në kërkim edhe një shtetas shqiptar. Bëhet fjalë për për Edinjo Pultin,...

Ky është vendi i parë i BE-së që legalizon rritjen dhe konsumin e kanabisit

Luksemburgu është vendi i parë i Bashkimit Europian që ka vendosur të legalizojë rritjen dhe konsumin e kanabisit. Sipas legjislacionit të ri, njerëzit e moshës...

Lehtësimi i masave, ky shtet europian rinis fluturimet në 29 maj

Situata e krijuar nga koronavirusi nuk është më e njëjtë, ndaj edhe shtetet në të gjithë botën kanë filluar të lehtësojnë masat, duke i...

Shënohet viktima e dytë me koronavirus në Luksemburg, shkon në 203 numri i të infektuarve

Luksemburgu regjistron vdekjen e dytë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë njoftoi këtë mëngjes ka ndërruar jetë personi i dytë nga koronavirus...

4 ditë para protestës, Basha pas mbledhjes niset urgjent për në Luksemburg

Menjëherë pas mbledhjes së zhvilluar në selinë blu, me kryesinë dhe grupin e ish-deputetëve kreu i PD, Lulzim Basha do të niset jashtë vendit....


Lajmet e fundit