Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

lukove

S’ndalet aksioni i IKMT / Fadromat hedhin në tokë disa lokale në plazhin e Lukovës (VIDEO)

Aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Territorit ka vijuar sot në plazhin piktoresk të Lukovës. Mjetet e rënda të IKMT-së kanë hedhur në tokë disa lokale,...

Kadastra harton hartat për dy blloqe në Lukovë, janë 1105 pasuri të paluajtshme: 45 ditë kohë për pronarët të paraqesin ankesat

Kadastra Shqiptare njofton se ka hartuar hartat kadastrale për dy blloqe në fshatin Lukovë, pjesë e Bashkisë së Sarandës dhe lajmëron të gjithë pronarët...

Kishte shkuar të mblidhte rigon, gjendet i pajetë një burrë në Himarë, dyshohet se… (EMRI)

Një i moshuar 72-vjeçar është gjetur i pajetë sot në vendin e quajtur “Ura e Honit”, në Himarë. Mësohet se viktima është Diogjen Boçi,...

Kryeplakut të fshatit në Lukovë i dhunojnë makinën, i çajnë gomat dhe i shkruajnë ‘Voto PD’

Kryetarit të fshatit në Lukovë, Himarë, i kanë dhunuar makinën. Bëhet me dije se në lidhje me ngjarjen është arrestuar shtetasi J. GJ., 60 vjeç....

Lëkundje tërmeti në vend, ja epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vend. Sipas Institutit të Gjeoshkencave tërmeti është regjistruar në Piqeras të lukovës....

Lajmet e fundit