Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

lukashenko

Basha në Kuvend: Shqipërisë s’do i hapen negociatat edhe nëse Bullgaria heq veton ndaj Maqedonisë, vendin tonë e drejton një “Lukashenko”

Kreu i PD, Lulzim Basha ka replikuar pas fjalës së kryeministrit Edi Rama.  Basha në fjalën e tij tha se Rama e ka katandisur...

Lukashenko i përgjigjet SHBA-së pas sanksioneve: Refuzon të emërojë ambasadoren amerikane dhe e lë pa vizë

Qeveria e udhëheqësit bjellorus Aleksandër Lukashenko, i është kundërpërgjigjur sanksioneve amerikane, duke kërkuar që Uashingtoni të reduktojë në pesë persona stafin e ambasadës në...

Hungaria “tradhëton” BE-në, lejon të kalojë në hapësirën ajrore avionin bjellorus, Shqipëria e lejon të ulet në Rinas

Vendi ynë ka lejuar që të ulet në Rinas rreth orës 15:35 avioni me turistë bjellorus. Vendet e BE njëzëri kanë ndërmarrë një nismë...

Morën peng avionin dhe arrestuan gazetarin, Lukashenko insiston: Kishte rrezik për bombë, shpëtuam pasagjerët

Presidenti i Bjellorusisë Alexander Lukashenko ka reaguar për herë të parë pas incidentit me një aeroplan civil që u detyrua të ulej në Minsk,...

Bjellorusia merr peng aeroplanin civil, e detyron të ulet në Minsk dhe arreston gazetarin kritik

Një gazetar bjellorus është arrestuar ditën e sotme në Minsk, pasi avioni me të cilin po fluturonte është detyruar të ulet në aeroportin e...

Pas BE-së, edhe SHBA-ja nuk e njeh si legjitim presidentin Lukashenko

Pak orë pas betimit si president i Bjellorusisë, Departamenti Amerikan i Shtetit deklaroi se nuk e njeh Aleksandër Lukashenkon si president legjitim të Bjellorusisë....

Lukashenko: Perëndimi përpiqet ‘ta shkatërrojë’ Bjellorusinë

Presidenti i Bjellorusisë Alyaksandr Lukashenka, akuzoi Perëndimin për përpjekje “për të shkatërruar” vendin e tij, duke i injoruar rezultatet e zgjedhjeve të muajit të...

Mediat ruse: Moska do të tërheqë trupat në kufi me Bjellorusinë, Putin i jep 1.5 mld $ Lukashenkos

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko ranë dakord që Moska të tërheqë trupat që ishin vendosur në kufirin me Bjellorusinë,...

Bjellorusia mes protestave dhe kolapsit, Lukashenko takohet me Putin dhe kërkon mbështetjen e Rusisë

Protestat në Bjellorusi nuk kanë të ndalur, me demostruesit që kërkojnë përmbysjen e sistemit të Presidentit Lukashenko. Ndërkohë vetë Lukashenko ditën...

BE sanksione kundër Lukashenkos, ai i kundërpërgjigjet: Do të bllokojmë rrugët tregtare për në Rusi, devijojmë edhe eksportet bjelloruse

Bashkimi Europian ditën e djeshme u vendosi sanksione 20 zyrtarëve të lartë bjellorusë, ndërsa deklaroi se së shpejti në listë do të futet edhe...

Lajmet e fundit