Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

Luiza Gega

VIDEO/ Veliaj mban fjalën e dhënë ndaj Luiza Gegës, Tirana me një pistë olimpike atletike

Luiza Gega, vajza e talentuar që na bën krenarë në të gjitha garat ndërkombëtare, një vit më parë mori premtimin publik nga kryetari i...

Shpallen fituesit e Maratonës së Tiranës, Luiza Gega përfundon në vendin e dytë (SHPËRBLIMET)

Ka përfunduar “Maratona e Tiranës”, ku janë shpallur edhe fituesit për të 3 kategoritë. Në kategorinë “Marathon 42 K” për meshkuj ka triumfuar Ilir Këllezi,...

Luiza Gegës i kërkojnë lekë të përdorë pistën e Elbasanit, në Universitet e penalizojnë 1 milionë lekë se dha provimet me vonesë (DENONCIMI)

Luiza Gega, atletja me të cilën Shqipëria krenohet nëpër olimpiada, dhe kësaj radhe zuri vendin e gjashtë në botë, thotë se ka kushte minimale...

Luiza Gega përfundon garën në Lojërat Olimpike, renditet e treta nga fundi

Atletja shqiptare Luiza Gega ka përfunduar garën e saj në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Ndonëse arriti një kualifikim historik për Shqipërinë në finale, Gega është...

Sot finalja, Luiza Gega garon në 3000m me pengesa (ORA)

Atletja shqiptare Luiza Gega do të vrapojë sot në finalen e garës 3000 metra me pengesa. Gega u rendit e pesta në garën e fundit...

Luiza Gega nuk fsheh emocionet: Jam lodhur për të shkuar deri këtu, ia dola dhe shpresoj…

Luiza Gega po mban lart flamurin e Shqipërisë në Lojërat Olimpike të Tokyos. Atletja ia doli të shkojë në finalen e madhe (4 gusht), pasi...

Luiza Gega arrin finalen e 3000 m në vrapim, Veliaj: Super goca jonë krah vajzave më të shpejta të botës. Forca!

Për herë të parë në historinë e sportit tonë, një atlete shqiptare ia ka dalë që të jetë në finalen e Lojërave Olimpike për...

FANTASTIKE/ Luiza Gega kualifikohet për në finale e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike

Luiza Gega, atletja shqiptare është kualifikuar për në finalet e Olimpiadës, Tokyo 2020. Në finalet me pengesa për 3000 metra, Gega është renditur e...

Një ditë para nisjes së Lojrave Olimpike, Luiza Gega rrëfen emocionet para garës: Kemi vite që përgatitemi…

Ceremonia hapëse e Lojrave Olimpike do të mbahet nesër më 23 korrik në Tokio, ndërsa ceremonia mbyllëse më 8 gusht 2021. Edhe pse do të...

‘Seksi para garave bën mirë’, habit Luiza Gega: Kam menduar të heq dorë nga sporti

Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega ka treguar disa fakte interesante rreth vetes teksa ishte e ftuar në emisionin “Ditë e Re” në Rtv...

Lajmet e fundit