Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Luigi Soreca

Enkel Demi sulmon Sorecën dhe Yuri Kim: Mbështesin Ramën që ka dhunuar gazetarët, e kanë heshtur si peshku në ujë (E PLOTË)

Gazetari i njohur Enkel Demi ka sulmuar sot hapur ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca dhe atë të SHBA-së, Yuri Kim, pikërisht në...

Rama dhe Soreca inspektojnë punimet në Kamëz, kryeministri: Investi i i shkollave nga BE, janë kontribuesit më të mëdhenj

Kryeministri Edi Rama së bashku me ambasadorin e BE, Luigi Soreca dhe ministrin e Rindërtimit,Arben Ahmetaj kanë vizituar sot bllokun e dytë të shkollave...

Kim dhe Soreca urojnë besimtarët ortodoksë për Pashkët: Ju urojmë shpresë në këto ditë të bukura

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. “Gëzuar Pashkën Ortodokse nga të gjithë ne në Ambasadën e SHBA në...

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi së shpejti viziton Tiranën, Soreca zbulon datën kur vijnë vaksinat e dhuruara nga BE

Ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca ka njoftuar se komisioneri i BE për Zgjerimin Europian, Oliver Varhelyi do të vizitojë Tiranën të...

SPAK sekuestroi pasurinë e ish-gjyqtarëve, Soreca: Një hap që tregon se korrupsioni po luftohet

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka reaguar pas vendimit të SPAK për sekuestrimin e pasurisë së ish-gjyqtarëve të lartë Fatos Lulo, Bashkim Dedja dhe...

Ambasadori Soreca në qendrën e numërimit te Muzeu Kombëtar: Puna ka filluar, presim të vazhdojë me integritet të lartë

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca, ka qenë pak më parë në qendrën e numërimit të votave në Muzeun Kombëtar në Tiranë. Soreca shkruan...

Mbyllet procesi i votimit, Soreca: Nesër OSBE/ODIHR do të japë vlerësimin mbi Shqipërinë, kandidatët të respektojnë rezultatin

Ambasadori i Bashikimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca e ka mbyllur turin e tij të vëzhgimit të procesit zgjedhor pranë “Liceut Artistik” në Tiranë. Në...

Dy ambasadorët në një zë: Ditë e bukur, pjesmarrje e lartë, pas 3 orësh prisni me durim rezultatet

Ambasadorja  amerikane, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Liugi Soreca kanë shkuar në Durrës për të ndjekur nga afër vijimin e procesit të votimit...

Ambasadori Soreca viziton qendrat e votimit në Tiranë, iu drejtohet komisionerëve: Sytë janë mbi ju

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka qenë pak më parë në shkollën “Dora D’Istria” në Tiranë, ku ka ndjekur nga afër procesin...

Ambasadori Soreca mesazh për zgjedhje: 50 grupet tona janë duke monitoruar procesin, BE është me shqiptarët

Ambasadori Luigi Soreca thotë se 50 grupe të BE dhe vendeve anëtare, janë në terren dhe do të monitorojnë procesin e votimit dhe numërimit...

Lajmet e fundit