Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Luigi Di Maio

Di Maio nga Prishtina: Kosova s’ka pse të ketë frikë nga dialogu me Serbinë, Italia është përkrah jush

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka shprehur përkrahjen e shtetit të tij për Kosovën, duke thënë se prioritet është vazhdimi i...

Ministri italian Luigi Di Maio mbërrin në Prishtinë, takimet e para me Albin Kurtin dhe Konjufcën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Di Maio...

‘Mbështesim Shqipërinë drejt BE-së’, Ministri italian Di Maio: Rajoni i Adriatikut shumë i rëndësishëm për të ardhmen e Europës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka pranuar se shteti fqinj mbetet mbështetësi kryesor i Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Evropian.   ...

Basha tregon detaje nga takimi me Di Maion: Diskutuam për pandeminë, i kërkova ndihmë për vaksinën anticovid

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm Luigi di Maio. Përmes një shënimi në rrjete...

Rudina Hajdari takon Di Maion, zbulon se për çfarë biseduan: Ramë dakord të shkëmbejmë eksperiencat tona si grupim me Lëvizjen ‘5 Yje’ në Itali

Deputetja opozitare Rudina Hajdari ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm Italian Luigi Di Maio. Me anë...

Ministri italian Di Maio: Korrupsioni largon intelektualët, pengesë për zhvillimin e vendit

 Ministri i Punëve të Jashtme dhe i Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Luigi Di Maio kaq zhvilluar një vizitë në Tiranë për t'u takuar me autoritetet shqiptare....

Ministri i Jashtëm italian bisedë telefonike me Ramën, zbulohen temat e diskutimit

Ministri i Jashtëm i Italisë Luigi di Maio ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me kryeministrin e vendit Edi Rama. Më...

Basha zbardh bisedën telefonike me Di Maion: E garantova se PD do të bëjë gjithçka për të përshpejtuar procesin e integrimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zbardhur detaje nga biseda telefonike me ministrin e Jashtëm italian, Luigi di Maio. Përmes...

Ministri Di Maio telefonon Ramën dhe Bashën: Përmbajuni marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, është hap kyç për integrimin në BE

Minsitri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio, ka telefonuar sot kryeministrin Edi Rama dhe kreun demokrat Lulzim Basha. Ai shprehu...

Zbardhet takimi i Metës me ministrin e Jashtëm italian Di Maio: Mirëpresim asistencën për rindërtim në zonat e prekura nga tërmeti

Zbardhet takimi mes presidentit Ilir Meta dhe ministrit të Jashtëm italian Luigi Di Maio. Meta e ka falenderuar kreun e diplomacisë...

Lajmet e fundit