Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

TAG

lufte

Trondit Putin: Askush nuk do të mbijetojë nëse do të ketë luftë SHBA-Rusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në një dokumentar që do të transmetohet në televizionin amerikan, thotë se “askush nuk do të mbijetojë” në një...

SHBA përgatitet për luftë, teston 50 armë të reja (Video)

Trupat detare të Shteteve të Bashkuara janë duke testuar rreth 50 armë të avancuara duke filluar me anijet me motor, nëndetëse e deri tek...

UNICEF publikon shifrat, 2016-ta viti më i keq për fëmijët në Siri

2016-ta konsiderohet si viti më i keq për fëmijët e prekur nga lufta civile në Siri. Të paktën 652 fëmijë janë...

Eksperti i sigurisë ngre alarmin: Daullet e luftës po bien në Ballkan

John Schindler, ekspert i sigurisë, ish-analist i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë dhe ekspert në fushën e spiunimit e terrorizmit, në një shkrim për...

Parashikimi alarmues: Në Ballkan në 2-3 vitet e ardhshme mund të rikthehet lufta

Për shkak të Trumpit dhe të Putinit në Ballkan mund të krijohet një disbalancë e re, paralajmëron politologu Siebo Janssen. Edhe...

Vdes në rrethana misterioze ushtari britanik në Irak

Një ushtar britanik ka vdekur ditën e sotme në Taji të Irakut. Ministria e Mbrojtjes britanike ka njoftuar për vdekjene ushtarit...

Lajmet e fundit