Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

lufte

Nato shqetësohet nga stërvitja e përbashkët e Bjellorusisë me Rusinë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i bëri thirrje Moskës që të përmbushë angazhimet ndërkombëtare dhe të bëhet transparente në lidhje me lojërat...

Tërmet në Korenë e Veriut, panik dhe frikë te fqinjët

Një tërmet i shkallës 2.6 rihter është regjistruar sot pranë Penjanit në Korenë e Veriut. Tërmeti ka vënë në alarm shtetet fqinje...

“Nxehen gjakrat” mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut, Kim Jong kërcënon: Na pret zjarr dhe tërbim

Koreja e Veriut tha se po shqyrton një plan për të goditur territorin e Uashingtonit të Paqësorit Guam me raketa, pak orë pasi presidenti...

Tjetër përplasje mes luftëanijeve amerikane dhe iraniane

Një incident i ri ka vënë përballë anijet amerikane dhe ato të palës iraniane në Gji, pas një rasti të njëjtë të shënuar të...

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike me reze të mesme, dhe Shtetet e Bashkuara reaguan duke thënë: “Nuk kemi çfarë të themi...

Turqia pushton kurdët në Siri, nis në mesnatë invadimi me ushtri masive

Ushtria turke ka nisur mesnatën e somte një ndërhyrje ushtarake të përmasave të mëdha kundër kurdëve në Siri. Sipas mediave turke,...

Luftë “nervash” mes dy superfuqive, SHBA tregon forcën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës në bashkëpunim me aleatët janë duke udhëhequr një ndër stërvitjet më të mëdha ushtarake të ndërmarra fare pranë kufirit...

Paralajmërimi: Kriza e Katarit mund të na çojë drejt një lufte të re

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, në një prononcim për një nga gazetat më të mëdha në Gjermani, siç është gazeta “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”,...


Lajmet e fundit