Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

lufte

Luftë në kufirin shqiptaro-grek, shkëmbim zjarri me policinë

Policia greke është përfshirë në shkëmbim zjarri me disa narkotrafikantë të dyshuar shqiptarë në territorin grek, pranë Igumenicës. Ngjarja ka ndodhur...

Flota ruse kalon nesër përmes ujërave britanike

Disa luftëanije dhe një aeroplan mbajtëse të flotës detare ruse pritet të kalojnë nesër përmes ujërave të Britanisë së Madhe. E ndërsa...

Paralajmërimi i Gorbachev: Bota po i afrohet rrezikshëm zonës së kuqe

Bota po i afrohet rrezikshëm zonës së kuqe, paralajmëroi sot ish-kreu sovjetik Mikhail Gorbachev ndërkohë që tensionet mes Moskës dhe Uashingtonit po përkeqësohen nën sfondin e...

SHBA shpenzoi 4.79 trilion dollarë për luftë që prej 9/11

Plot 4.79 trilion dollarë ka shpenzuar dhe pritet të shpenzojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që prej sulmit terrorist të 11 Shtatorit 2001, sipas...

T’i shpallësh luftë Ndraghetas

Shitësi Tiberio Bentivoglio i mbijetoi një sulmi me armë, dyqani i tij është djegur disa herë. Ai refuzon të paguajë shumën që kërkon klani...

Admirali britanik: Po afron lufta, duhet të jemi gati

Admirali britanik Lord West ka paralajmëruar se bota mund të përballet shumë shpejt me konflikte të armatosura në shkallë të gjerë. Ai...

Sulm me thikë në një tren në Austri, disa të plagosur

Mediat austriake raportojnë për sulm me thikë të ndodhur disa minuta më parë në Vjenë. Sipas policisë një person i paidentifikuar ka...

Muzeu i Holokaustit bën thirrje për të ndihmuar civilët në Aleppo (Video)

Duke marë rolin e aktivistit, në përgjigje të numrit në rritje të viktimave në pjesën lindore të Aleppos, muzeu i Holokaustit në Shtetet e...

Lajmet e fundit