Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

lufte

Turqia nuk humbet kohë, një ditë pas tërheqjes së trupave amerikane sulmon kurdët

Vetëm një ditë pasi Shtetet e Bashkuara tërhoqën trupat amerikane nga Veriu i Sirisë, Turqia kryen sulmin e parë kundër kurdëve në këtë rajon....

“Do shkatërroj plotësisht dhe do zhduk ekonominë turke”, Trump kërcënon pasi SHBA i hapi dritën jeshile Turqisë në Siri

Presidenti amerikan Donald Trump kërcënon të “shkatërrojë plotësisht dhe të zhdukë ekonominë turke” nëse ky shtet bën ndonjë akt të të padëshiruar në Siri....

Kërcënon Irani: Luftë në çdo front, po na sulmuan

Çdo sulm nga SHBA apo Arabia Saudite do të rezultojë në një luftë masive, kërcënon Teherani. Ministri i Jashtëm Mohammad Javad...

India dhe Pakistani drejt luftës së pashmangshme, rëndohet bilanci i të vrarëve

Të dy shtetet janë konfliktuar vazhdimisht që prej krijimit të tyre në vitin 1947. Për marrjen e territorit të Kashmirit, Pakistani dhe India...

Erë lufte, Pakistani paralajmëron Indinë

Kryeministri pakistanez, Imran Khan ka shfrytëzuar një fjalim për të shënuar Ditën e Pavarësisë së shtetit të tij, që të akuzojë Indinë për përgatitje...

Nesër nis plani serb në veri të Kosovës: Si do ‘luftojnë’ për një bukë 40 persona

Ditën e nesërme në veri të Kosovës qytetarët serbë do ta improvizojnë një katastrofë humanitare, teksa 40 persona do të shtyhen për një bukë....

Rrëfimi i shqiptares së kthyer nga Siria: Më mashtruan disa vajza, çfarë pashë kur mbërrita në kampin e ISIS

Mediat në Kosovë i kanë kushtuar vëmendje historisë së grave të kthyera nga Siria pak javë më parë. Njëra prej tyre...

EMOCIONUESE/ Luftoi 5 vite me kancerin, 15 vjeçari fiton betejën me tumorin në tru

Daniel Morton ishtë vetem 10 vjeç kur doktorët e diagnostikuan me tumor në tru dhe i thanë që gjendja e tij ishtë shumë e...

‘U ndave nga ne padrejtësisht’, Haradinaj publikon foton e vëllait të rënë në luftë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka kujtuar vëllain e rënë në luftë. Haradinaj ka publikuar foton e vëllait në Facebook,...

Dasmë në luftë, nusja fotografohet me fustan të bardhë para shtëpisë së bombarduar

Shtëpia iu shkatërrua nga bombarimet një javë më parë, por kjo nuse nuk ka hequr dorë të veshë fustanin e bardhë. ...


Lajmet e fundit