Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

lufte

Finlanda e gatshme t’i presë ukrainasit, Moldavia do të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme pasi qytetarët dynden drejt kufirit të saj

Finlanda është shprehur e gatshme të pranojë refugjatë nga Ukraina. Lajmin e bëri me dije kryeministrja Sana Marin, duke dënuar ashpër pushtimin rus të...

Tronditje, tmerr dhe hutim në Moskë/ Rusët dynden në banka dhe supermarkete, raketat mbi Ukrainë vazhdojnë

Tronditje, tmerr dhe hutim - tre fjalë që mund të përshkruajnë gjendjen shpirtërore të shumë njerëzve në kryeqytetin rus Moskë këtë mëngjes. Kështu shkruan...

President i Ukrainës thirrje të hapur: Kush do armë lë të vijë të marrë, ne do luftojmë për vendin tonë

Herët mëngjesin e sotëm Rusia sulmoi me raketa Ukrainën, ku janë raportuar edhe viktimat e para. E teksa frika dhe paniku ka pushtuar Ukrainën, president...

VIDEO/ Pas nisjes së bombardimeve, ushtari ukrainas i frikësuar u jep lamtumirën prindërve: Mami, babi, ju dua!

Herët në mëngjes nisi lufta pasi Rusia pushtoi Ukrainën. Sulmi i Rusisë ka nisur dhe raketat janë lëshuar në kryeqytetin Kiev dhe qytetet e...

Putin e kishte ndarë mendjen për PUSHTIMIN, media ruse: Videon e kishte regjistruar TRE ditë më parë; vendasit të zhgënjyer

Bota i frikësohej një sulmi të Rusinë kundrejt Ukrainës, gjë që ndodhi herët mëngjesin  e sotëm. Duket se këtë nuk e besojnë as vetë shtetasit...

Bombardimet në Ukrainë, Xhaçka: Sulmi i Rusisë rrezikon miliona njerëz të pafajshëm

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar për sulmet ushtarake që Rusia nisi mëngjesin e kësaj të enjteje mbi Ukrainën. Prej orëve të para...

Nesër nis evakuimi i qytetarëve nga fshatrat afër vijës së frontit, LUFTA në Ukrainë më afër se kurrë

Qeveria pro-ruse e Donetskut ka vendosur që ditën e nesërme të fillojë evakuimin e qytetarëve që ndodhen në fshatrat afër vijës së frontit të...

Prag LUFTE, tanket ruse përparojnë drejt KUFIRIT me Ukrainën (PAMJE)

"Daullet e luftës" po tingëllojnë gjithnjë e më fort në kufirin ruso-ukrainas. Ditët në vijim dhe deri të dielën e ardhshme, më 20 shkurt, konsiderohet...

Lufta më afër se kurrë, SHBA zhvendos ambasadën nga Kievi në Lviv

Shtetet e Bashkuara po zhvendosin operacionet e ambasadës së tyre në Ukrainë nga kryeqyteti Kiev në qytetin perëndimor të Lvivit, tha të hënën Sekretari...

Presidenti ukrainas e KONFIRMON: Vetëm pak orë na ndajnë nga LUFTA me Rusinë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, në një deklaratë për mediat lajmëroi se ishte informuar për një sulm nga Moska në 48 orët e ardhshme,...

Lajmet e fundit