Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

lufte

Kundërsulme të ashpra, Kievi njofton: Kemi rimarrë 20 zona në 24 orë

Ushtria ukrainase njoftoi rimarrjen e më shumë se 20 zonave brenda 24 orëve. Në të gjithë vijën e frontit, "forcat ukrainase arritën të dëbonin armikun...

ALARMI: Ushtarëve britanikë u është thënë “bëhuni gati për luftë me Rusinë dhe përgatisni familjarët”

Ushtarëve britanikë u është thënë të përgatiten për të luftuar në Lindje, kështu raporton gazeta britanike “Metro” në një artikull ku thuhet se duhet...

Frika për një luftë tjetër, trupat gjermane mbërrijnë në Bosnje

Një kontingjent prej rreth tridhjetë ushtarësh gjermanë mbërritën në Bosnjë e Hercegovinë më 16 gusht si pjesë e misionit paqeruajtës të Bashkimit Evropian në...

Rusët godasin përsëri Donetskun, frikë për bombardimet në termocentralin bërthamor Zaporizhia

Forcat në Ukrainë raportuan granatime të rënda ruse dhe përpjekje nga forcat ruse për të avancuar në qytete në rajonin lindor të Donetskut. Vëmendja është...

Ushtari rus kapet rob teksa flinte gjumë në pyjet e Ukrainës (Video)

Një video e përhapur në rrjetet sociale tregon momentin e kapjes rrob të një ushtari rus, teksa flinte gjumë. Video besohet të jetë realizuar në...

Lufta në Ukrainë, Rusia u premton të burgosurve liri dhe para nëse luftojnë

CNN në një shkrim thotë se Rusia po u ofron liri të dënuarve me kushtin që të luftojnë në Ukrainë. “Kjo skenë po luhet në...

Zelensky: Lufta e Ukrainës duhet të përfundojë me çlirimin e Krimesë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është shprehur se lufta filloi me Krimenë dhe duhet të përfundojë me çlirimin e saj. Kjo deklaratë e Zelenskyt ka...

Ukraina rifillon sulmet në urën e kontrolluar nga forcat ruse

Forcat e armatosura ukrainase kanë sulmuar prapë një urë strategjike që kalon lumin Dniepër në territorin e kontrolluar nga Rusia, në rajonin juglindor Herson...

Në prag të një tjetër lufte? Tajvani i “përgjigjet” me anije dhe avionë stërvitjeve të Kinës

Tensionet po përshkallëzohen në Tajvan. Ministria e Mbrojtjes e Tajvanit njoftoi sot se ka dërguar avionë dhe anije për t’iu përgjigjur “në mënyrë të...

Shefi i OKB-së: Njerëzimi po luan me armë të mbushur

Qyteti japonez, Hiroshima, ka kujtuar më 6 gusht sulmin e parë me bombë atomike të 77 vjetëve më parë. Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të...

Lajmet e fundit