Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

lufte

Afganistani përgatitet për një tjetër luftë, talebanët kërcënohen nga Shteti Islamik – Khorasan (IS-K)

Kur ushtarët e fundit amerikanë u larguan nga Afganistani më 31 gusht, talibanët shpallën fundin triumfal të luftës dydekadëshe në këtë vend. Qeveria afgane e...

SHBA: Mësimet nga tërheqja nga Afganistani dhe trashëgimia e luftës 20 vjeçare

Pas një lufte pothuajse 20 vjeçare dhe me një situatë kaotike në Afganistan, ekspertët amerikanë të politikës së jashtme po analizojnë pasojat e mënyrës...

Talebanët marrin nën kontroll pa luftë një tjetër provincë afgane, nuk pati rezistencë nga forcat e sigurisë

KABUL, Afganistan - Një ligjvënës afgan thotë se talebanët kanë marrë gjithashtu një provincë lindore të Kunarit, në kufi me Pakistanin. Neamatullah Karyab, një ligjvënës...

Deklarata e fortë e deputetit kosovar: Presheva, Medvegja dhe Bujanoci nuk mund t’i bashkohen Kosovës pa LUFTË

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka bërë një deklaratë të fortë përsa i përket trevave shqiptare në Serbi.Ai u...

Ambasadorja e Palestinës vizitë në Shkodër, Imami dënon krimet ndaj myslimanëve: Drejtësia do kthehet në atë tokë

Ambasadorja palestineze, Hana A. S. Shawa, është takuar ditën e sotme me Mytiun e Shkodrës, Imam Muhamed Sytari. Imami priti me kënaqësi ambasadoren, duke u...

Numri i viktimave vijon të rritet, Gjermania mbështet publikisht Izraelin: Keni të drejtë të mbroheni….

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas gjatë vizitës në Izrael ka shprehur publikisht mbështetje për popullin izraelit. “Unë erdha këtu per të shprehur solidaritetin tim....

Kërkimi për paqe bën bashkë palestinezët dhe izraelitët: U themi MJAFT sulmeve!

Kërkimi për paqe dhe ndalim të dhunës ka bërë bashkë dhjetra pelstinezë dhe arabë të Izraelit. Ditën e sotme ata janë ngritur në protesta...

10-vjeçarja palestineze shpërthen në lot: Pse na e bëni këtë gjë, pse na urreni?

Jetojmë në një botë paralele dhe dëshirat e një 10-vjeçareje në Palestinë janë tepër të dhimbshme nga ato dëshirat e një bashkëmoshatari në vendet...

SHBA mesazh Izraelit dhe Palestinës: Ndaloni dhunën, jemi të gatshëm të…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar në lidhje me situatën e krijuar mes Palestinës dhe Izraelit. SHBA në Këshillin e Sigurimit të Kombeve...

Gold Ag kthehet pas në kohë dhe përjeton vuajtjet e luftës: Erdhën na morën dhe mendova se do na vrisnin

Reperi Gold AG është një ndër më të suksesshmit e skenës muzikore shqiptare dhe këtë e ka vërtetuar gjithmonë me hitet e shumta që...

Lajmet e fundit