Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

lufta

Në plan të parë zgjidhja e krizës energjetike, mblidhet sot në Pragë Komunitetit Politik Evropian, pritet të mbajë fjalim Rama

27 lider të Bashkimit Europian do të takohen sot në Pragë, ku do të diskutohet për krizën energjitike, agresionin rus në Ukrainë si dhe...

A do i pranojë Shqipëria rusët që po ikin nga vendi? Rama: Janë të mirëseardhur

Kryeministri Edi Rama është duke komunikuar me gazetarët pas prezantimit të vendimeve të qeverisë. Rama është pyetur nga gazetarët se kush do të jetë qëndrimi...

E humbi babain gjatë luftës në Kosovë, xhaxhallarët suprizojnë mbesën ditën e dasmës, i dhurojnë 58 mijë euro

Vajza e dëshmorit Besim Tiku i cili mbeti i vrarë gjatë luftës në Kosovë, ka kurorëzuar dashurinë e saj në martesë. Në këtë ditë të...

Azerbajxhani dhe Armenia akuza për nisjen e luftimeve, BE kërkon armëpushim dhe çon të dërguar të posaçëm në kufi

Azerbajxhani dhe Armenia kanë nisur sot sulme dhe luftime të ashpra mes tyre, në zonën kufitare, me dy vendet që akuzojnë njëri-tjetrin se nxitës...

Ministri kroat: Serbia “është zënë ngushtë” me Kosovën, po tenton ta njollosë luftën tonë për liri

Qeveria e Kroacisë ka thënë se Serbia për shkak të situatës së vështirë në Kosovë po tenton që të “godasë” luftën e Kroacisë për...

VIDEO: Fëmijët ukrainas luajnë me armët e braktisura nga ushtarët, qëllojnë aksidentalisht me anti-tank

Dy fëmijë ukrainas kanë shpëtuar për mrekulli, pasi qëlluan aksidentalisht me një armë anti-tank të braktisur nga ushtarët gjatë luftës. Video e shpërndarë në kanalet...

Rusia sulmon me raketa pranë Kievit, Ukraina synon të rimarrë rajonin jugor të Kherson

Rusia ka vazhduar sulmet vdekjeprurëse në të gjithë Ukrainën, ndërsa Kievi ka shtuar përpjekjet e veta për të rimarrë rajonin e pushtuar jugor të...

Olena Zelensky: Jemi në stres të vazhdueshëm prej 24 shkurtit, i kemi kërkuar ndihmë psikologjike OBSH

Zonja e Parë e Ukrainës, Olena Zelensky, ka  thënë se Ukraina i është drejtuar Organizatës Botërore të Shëndetësisë për këshilla për shëndetin mendor, pasi...

Kryeministri holandez për herë të parë në Kiev, i drejtohet popullit të tij: Shikoni pas meje, kjo është arsyeja pse po e ndihmojë Ukrainën

Kryeministri holandez Mark Rutte, ka vizituar Kievin për herë të parë që kur Rusia nisi pushtimin e fqinjit jugor mëngjesin e 24 shkurtit. Në...

Shkuan në Ukrainë të luftonin por u zunë robë, SHBA: Është “e tmerrshme” që Rusia nuk përjashton ekzekutimin e dy amerikanëve

Shtëpia e Bardhë thotë se është "e tmerrshme" se Rusia nuk do të përjashtojë zbatimin e dënimit me vdekje për dy shtetas amerikanë të...

Lajmet e fundit