Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

lufta kunder krimit

Ambasada e SHBA i dhuron Prokurorisë pajisje për të luftuar korrupsionin dhe krimin: Të çojmë përpara Reformën në Drejtësi

Drejtori i Çështjeve Ndërkombëtare të Drogës dhe Zbatimit të Ligjit Ben Rockëell dhe Këshilltarja Ligjore Rezidente Michelle Lakomy kanë zhvilluar një takim me kryeprokurorin,...

Ambasada Amerikane “presion” Sandër Lleshit: Presim REZULTATE në luftën kundër krimit

Ambasada amerikane ka reaguar për herë të parë pas marrjes së detyrës së Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. ...

Brukseli i prerë: Reformat, lufta kundër krimit dhe korrupsionit e vetmja rrugë e Shqipërisë drejt BE-së

Implementimi i reformave është e vetmja mënyrë që Shqipëria të jetë në gjendje të nisë bisedimet e pranimit në Bashkimin Europian verën e ardhshme....

FBI dhe ekspertët gjermanë zbarkojnë në Shqipëri me kërkesë të Edi Ramës

Një ekip special i Byrosë Federale të Hetimit amerikan (FBI) do mbërrijnë në Shqipëri për të asistuar në luftën kundër krimit të organizuar. ...

Lajmet e fundit