Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

Lufta e Trete Boterore

Presidenti kroat: Lufta e Tretë Botërore ka filluar, unë do të qëndroj larg

Vendimi i kësaj jave nga SHBA-ja, Gjermania dhe vendet e tjera perëndimore për të dërguar tanke në Ukrainë vetëm do ta bëjë luftën të...

Medvedev: Çdo ndërhyrje e NATO-s në Krime do të çojë në Luftën e Tretë Botërore

Çdo cenim në gadishullin e Krimesë nga një vend anëtar i NATO-s mund të jetë një shpallje lufte ndaj Rusisë që mund të çojë...

Lavrov: Ka një mundësi reale që të nisë Lufta e Tretë Botërore, me NATO-n jemi në luftë “proxy”

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov thotë se ka një mundësi reale që të nisë Lufta e Tretë Botërore. Lavrov raportohet se ka thënë këtë...

“Jam gati për negociata me Putinin”, Zelensky PARALAJMËRON: Nëse nuk merremi vesh nis “Lufta e Tretë Botërore”

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha të dielën se është gati të negociojë me presidentin rus Vladimir Putin, por paralajmëroi se nëse ndonjë përpjekje për...

Lavrov për Luftën e Tretë Botërore: Mund të jetë bërthamore dhe katastrofike

Rusia është gati për një raund të dytë bisedimesh me Ukrainën, sipas deklaratave të bëra nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov. “Megjithatë, për momentin,...

Vrasja e gjeneralit Sulejmani, vjen PARALAJMËRIMI i FRIKSHËM i forcave elitë Kuds: Bëni durim dhe do shikoni kufomat e…

Forcat elitë iraniane Kuds kanë reaguar pas vrasjes së gjeneralit të lartë Kasem Soleimani gjatë një sulmi me dron të forcave amerikane. ...

Vrasja e gjeneralit Kasem Sulejmani, Reagon Edi RAMA (MESAZHI për TRUMP)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së gjeneralit të lartë iranian Kasem Sulejmani në një sulm me dron në Irak të urdhëruar nga...

Sulejmanin e krahasojnë me Franz Ferdinandin, e gjithë bota PO FLET për Luftën e TRETË Botërore

Pas vrasjes së gjeneralit të lartë iranian, Kasem Sulejmani, kanë shpërthyer spekulimet se çfarë mund të ndodhë më pas. Sulejmani u...

Habit Trump: Mali i Zi mund të bëhet agresiv dhe të na fusë në Luftën e Tretë Botërore

Presidenti Donald Trump vuri në dyshim përgjegjësinë e Shteteve të Bashkuara për sigurinë e aleatëve të NATO-s sërish pas një takimi privat me Vladimir...

Lajmet e fundit