Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

Lu

Agron Duka rrëfen prapaskenat e SMS-së të dërguar nga Donald Lu

Ambasadori Amerikan Donald Lu, angazhohej nga mëngjesi deri në darkë për arritjen e një konsensusit për reformën në drejtësi, duke përdorur kështu të gjitha...

Enkel Demi i ashpër me Lu dhe Vlahutin: Nuk duhet ta kishte bërë kurrë atë deklaratë…

Gazetari Enkel Demi, duke folur për largimin e ambasadorëve Lu dhe Vlahutin nga Shqipëria, nxorri në pah gabimet e tyre themelore sipas tij. ...

“Dështimi i qeverisë me Balilin”, Rama i përgjigjet ambasadorit Lu: Ishte drejtor dhe sot është në kërkim

Kryeministri Rama i është përgjigjur deklaratës së sotme të ambasadorit Lu, i cili u shpreh se qeveria ka dështuar me mos arrestimin e Klement...

Lamtumira e Donald Lu: Ishte një nder i madh…kjo është festa e fundit me ju

Ambasadori amerikan Donald Lu ka folur sot në festën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës teksa ka thënë se ky është koncerti...

2 muaj më parë u rrëzua qeveria, pse Donald Lu u transferua në Kirgistan

Donald Lu pritet të largohet nga Shqipëria në korrik të këtij viti. Shteti ku ai do të nisë misionin e ri do të jetë...

Përplasja në distancë e kryeministrit me ambasadorin Lu, reagon Ngjela: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Rama (E PLOTË)

Sidomos edhe qëndrimi gjerman duhet të jetë shumë i fortë, sepse gjëndja financiare e qeverisë shqiptare sot është drejt falimentit. Gjithsesi, shqiptarët këto...

Deklarata e Lu, reagon Rama: Patjetër që do flas…

Pas deklaratës së ambasadorit Donald Lu, i cili ju drejtua Ramës të flasë në emrin e vet në lidhje me çështjen e vëllai të...

Lajmet e fundit