Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

LSDM

Ali Ahmeti bën “lëmsh” Maqedoninë, rikthehet në qeveri me Gruevskin

Një lëvizje tërësisht e papritur ka qenë ajo e kreut të BDI-së, Ali Ahmeti i cili ka bashkuar sot votat me VMRO-DPMNE e Nikolla...

Përplasja “live” e gazetarit me kreun e opozitës: Jeni bastard dhe mashtures (Video)

Një debat i ashpër, aspak profesional, ka degjeneruar në fyerje mes kryeredaktorit të TV Sitel, Dragan Pavloviç Latas dhe kryetarit të opozitës në Maqedoni...

Surpriza në Maqedoni, opozita braktis zgjedhjet e 24 prillit: Nuk do jenë demokratike

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka realizuar një takim me përfaqësuesit e partive të bllokut opozitar, me ç’rast njëzëri kanë marrë vendim që të...

Shpërbëhet parlamenti i Maqedonisë, Emil Dimitriev kryeministër i qeverisë teknike

Parlamenti i Republikës së Maqedonisë votoi shpërbërjen e tij me 72 vota “pro” dhe vetëm një “kundër”. Në seancës mungonin deputetët nga radhët e...

Lajmet e fundit