Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

LSDM

Frikë nga një marrëveshje e minutës së fundit Gruevski-Ahmeti, Zoran Zaev takon ambasadorin e Shqipërisë

Kreu i LSDM, Zoran Zaev ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka. Ky takim u zhvillua vetëm katër ditë...

Platforma e shqiptarëve, mediat maqedonase kërkojnë llogari: “Ku ka humbur Zoran Zaev?”

Prej katër ditësh në Maqedoni është duke u diskutuar me intensitet të lartë platforma e prezantuar nga partitë shqiptare, si kusht për të hyrë...

Besa dhe LSDM zhvillojnë takim publik, Zaev: Është normale të takohemi

Pavarësisht se partitë politike në Maqedoni mohojnë se kanë filluar bisedimet për koalicionin, ‘Alsat’ sot filmoi një takim mes liderit të LSDM-së dhe drejtuesve...

KSHZ hedh poshtë edhe ankesën e fundit të LSDM-së për zgjedhjet

Komisioni Shtetëror maqedonas i Zgjedhjeve (KSHZ) refuzoi dje në mbrëmje vonë, me katër vota pro dhe katër vota kundër, ankesën e koalicionit të kryesuar...

Nikolla Gruevski fiton zgjedhjet në Maqedoni, BDI partia e parë shqiptare, tërhiqet Menduh Thaçi

Nikolla Gruevski me VMRO-DPMNE kanë fituar zgjedhjet e parakohshme të zhvilluara në Maqedoni. Partia e ish-kryeministrit ka arritur të sigurojë 51 deputetë, por vazhdon...

LSDM-ja e Zaevit shpall fitoren në Maqedoni: Gruevski ka humbur

Zyrtari i lartë i partisë LSDM në Maqedoni, Petre Shilegov, përmes një konference për shtyp shpalli fitoren e partisë së tij. ...

Zgjedhjet në Maqedoni, garë e ashpër mes BDI-së dhe Besës (Rezultatet “Live”)

Qytetarët e Maqedonisë e kanë thënë fjalën e tyre. Vendvotimet janë mbyllur rreth orës 19:00 dhe të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar mbi...

Maqedonia me kryeministër shqiptar? Këto janë llogaritë që bëhen pak përpara zgjedhjeve

VMRO-DPMNE dhe LSDM e kanë të qartë se BDI do të ketë shumicën e deputetëve shqiptarë dhe do të jetë çelësi i shumicës së...

Zgjedhjet e parakohshme, LSDM paralajmëron zyrtarizimin e gjuhës shqipe në të gjithë Maqedoninë

Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev theksoi se shqiptarët nuk duhet të privohen nga e drejta e përdorimit të gjuhës shqipe. Përkundrazi,...

Lajmet e fundit