Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

LSDM

TRAGJIKE/ Pëson sulm në zemër gjatë seancës gjyqësore, ndahet nga jeta ish-deputeti i Kuvendit të RMV

Ish-deputeti i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Sashko Kostov, ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeçare. Nga Spitali i Përgjithshëm në Koçan kanë konfirmuar se rreth...

LSDM-ja pranoi dorëheqjen e Zoran Zaevit, ja kur do të zgjidhet kryetari i ri

Organet drejtuese të partisë maqedonase, Lidhja Social Demokrate (LSDM), kanë miratuar dorëheqjen e Zoran Zaevit nga kreu i partisë, pas një debati që ka...

Zaev paralajmëron ‘spastrime’ në kabinetin e tij qeveritar

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka njoftuar mbasditen sotme gjatë një diskutimi publik, se do të ketë ‘spastrime’ në radhët e qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, LSDM dhe BDI zgjedhin kandidatin e përbashkët (EMRI)

Aleatët në mazhorancën maqedonase, LSDM e kryeministrit Zoran Zaev dhe BDI e Ali Ahmetit, janë dakordësuar që kandidati i tyre i përbashkët për president...

Ja tre kandidatët e LSDM-së për presidentin e Maqedonisë 

Tre zyrtarët e LSDM-së që përfliten si kandidat të mundshëm për president, Shekerinska, Dimitrov dhe Spasovski, nuk kanë mohuar ende nëse janë në garën...

Marrëveshja e fshehtë LSDM – VMRO-DPMNE, çfarë nuk dinë shqiptarët?

LSDM dhe VMRO-DPMNE gjatë periudhës së fundit kanë zhvilluar takime dhe negociata në nivel të grupeve të punës për rikthimin e dialogut politik në...

Dalin rezultatet, LSDM dhe BDI shpallin fitoren

Lidhja Social Demokrate dhe Bashkimi Demokratik për Integrim po festojnë fitoren pas balotazhit të së dielës në zgjedhjet vendore. BDI-ja shpalli fitoren...

Maqedonasit kanë një plan për të bllokuar gjuhën shqipe

Krijmi i koaliciont të LSDM me partitë shqiptare u kundërshtua ashpër nga opozita maqedonase për një aryse të veçantë. Në projekt-marrëveshjen mes palëve...

Gruevski mbrohet: Prokuroria është nën urdhrat e LSDM

Lajmi i djeshëm për arrestimin e Nikola Gruevskit bëri bujën në të gjitha mediat europiane. Ndërkohë pasi prokuroria kërkoi burgim për ish-Kryeministrin e...

Lajmet e fundit