Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

Loro Borici

Ndeshja e Kosovës kundër Kroacisë mund të mos luhet në “Loro Boriçi”

Kujtim Shala, zëvendësministri dhe Ministri i Kulturës, ka deklaruar se ndeshja e parë e Kombëtares së Kosovës me Kroacinë, për kualifikim në garat e...

Elseid Hysaj thyen rekordin e Loro Boriçit, ja gjesti i Canës ndaj tij

Rekord në Kombëtare, Elseid Hysaj futet në histori si kapiteni me moshën më të re që prej vitit 1946, kur edhe Shqipëria ka nisur...

Flamurtari dhe Skënderbeu me stadium të ri (Foto)

Projekti i shumë debatuar i Arenës Kombëtare Pas “Elbasan Arena” drejt përfundimit është edhe stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës ndërsa për Arenën Kombëtare...

Plagoset me armë zjarri biznesmeni, qëllohet brenda në makinë

Plagosje me armë zjarri në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të stadiumit “Loro Boriçi” ku si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur...

“Loro Boriçi” nuk është gati për 29 marsin, vijojnë punimet

Stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër nuk do të jetë gati në datën 29 mars ashtu siç është njoftuar më parë nga drejtuesit e FSHF-së...

Vazhdojnë punimet në ‘Loro Boriçi’, shtrohet tapeti

Punimet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ nuk janë ndalur pavarësisht festave të fundvitit. Tashmë ka përfunduar me sukses edhe shtrimi i tapetit, ndërsa pritet të...

Lajmet e fundit