Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

Lorenc Vangjeli

Lorenc Vangjeli: Shoqëria shqiptare ka si model suksesi të pasurin dhe atë me fuoristradë, pa pyetur si i ka bërë lekët

Analisti Lorenc Vangjeli ka komentuar atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme në lokalin e Fatjon Muratit në Don Bosko. Sipas Vangjelit, një prej...

Deklarata e fortë e Vangjelit: McGonigal ka marrë miliona euro në Shqipëri dhe Kosovë, ka takuar biznesmenë, politikanë, gjyqtarë e prokurorë

Ish-zyrtari i FBI-së Charles McGonigal është takuar në Shqipëri me biznesmenë, politikanë, prokurorë dhe gjyqtarë, sipas analistit Lorenc Vangjeli, i cili tha se McGonigal...

Rasti i pastrueses, Vangjeli: Tension nga disbalanca ekonomike! Në dy anët e rrugës jeton ai që i ka të gjitha dhe ai që s’ka...

Analisti Lorenc Vangjeli thotë se rasti i fundit i pastrueses që vodhu qindra mijëra euro nga shtëpia e zyrtares qeveritare Alda Klosi është rasti...

Vengjeli: Në Tiranë ka një klimë frike nga SPAK, Dumani i pandikueshëm

Analisti Lorenc Vangjeli thotë se në Tiranë ka një klimë frike mes zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të lartë, të cilët mund të jenë objekt i...

Grushti i organizur nga vetë Berisha, Lorenc Vangjeli: Doktori më mirë do pranonte plumbin se poshtërimin

Analisti Lorenc Vangjeli mbrëmjen e sotme ka komentuar skenarët të cilët qarkullojnë në lidhje me ngjarjen e ndodhur më 6 Dhjetor, ku ish-kryeministri Sali...

“Berisha, sy e veshë në telefon në 6 dhjetor”, analisti: Protesta e së martës, një veprim i dëshpëruar

Analisti Lorenc Vangjeli komentoi mbrëmjen e sotme protestën e 6 dhjetorit  të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ai u shpreh në një intervistë në “ABC...

Lorenc Vangjeli: Alibeaj punon për humbjen e Berishës, nuk ka problem nëse fiton Rama

Lorenc Vangjeli thotë se i vetmi shqetësim që ka Enkelejd Alibeaj dhe grupi i tij, është që Sali Berisha të humbasë zgjedhjet dhe të...

Salla e zbrazur e Parlamentit revolton analistin: E tmerrshme! Më e rëndë është që jemi mësuar e s’na bën përshtypje

Analisti Lorenc Vangjeli e quan “të tmerrshëm” faktin që salla e parlamentit shqiptar ëshë gati e zbrazur gjatë seancave plenare. Vangjeli thotë se ligjvënësit shqiptarë...

“Ka pasiguri se çfarë do sjellë vjeshta”, Vangjeli: Disa personazhe blejnë hektarë në emër të të afërmve në periferi të Tiranës, ndërtojnë komplekse në...

Analisti Lorenc Vangjeli ka bërë një paralajmërim për zhvillimet në politikën shqiptare pas përfundimit të verës. Vangjeli thotë se ‘moti politik’ do të bëhet...

“Do të  tronditen pushtetet”, Paralajmërimi i Lorenc Vangjelit: Një aferë më e madhe korruptive do të nxjerrrë EMRA që i njeh gjithë Tirana

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar se së shpejti do të zbulohet një aferë më e madhe korruptive se inceneratorët. Ai u shpreh në një intervistë...

Lajmet e fundit