Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Lopa

Dikur ishte “molla e sherrit” mes Policisë Bashkiake dhe asaj të Rendit, sot ish-deputeti socialist poston foto me Nalën, lopën e tij

Kanë kaluar rreth 12 vite nga koha kur pallati i Dash Pezës u bë “mollë sherri” mes Policisë Bashkiake dhe asaj të Rendit, pasi...

E para i ngordhi, ministri i premtoi lopë të re, por nuk e ka marrë kurrë

Në vitin 2016, Shqipëria u prek nga sëmundja e dermatozës nodulare, e cila prekte kryesisht gjedhët. Në atë kohë, qeveria premtoi se çdo familje...

Lopët me sytjena, për një arsye të mirë

Një fermer skocez ka gjetur një ide origjinale për të mbrojtur gjinjtë e lopës nga inflamacioni, një gjendje e quajtur mastitë. ...

U përlot teksa po shkonte në therrtore, lopa prek zemrat e organizatës që e adopton (Video)

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Gjermani ku një grup aktivistësh për të drejtat e kafshëve kanë shpëtuar një lopë nga therrtorja. ...

Skandaloze/ Lopët e sëmura përfundojnë nga Lushnja në Tiranë për sallam

Gjedhet e prekura nga dermatoza nodulare po shiten nga fshatarët, ndërsa mishi i tyre po përdoret nga fabrikat e sallamit. Për...

Gjobë 80 mijë lekë se tentoi të shesë lopën pa dokumente

Shteti ka treguar edhe një herë fuqinë e tij për të mos toleruar asnjë shkelje, qoftë edhe në zonat më të thella e më...

Lajmet e fundit