Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

londra

Aleati i ngushtë i Putinit bën deklaratën e FORTË: Nëse shpërthen Lufta e Tretë Botërore, Rusia do të bombardojë këtë QYTET  

Aleati i presidentit rus, deputeti dhe gjenerali Andrey Gurulyov, i cili është gjithashtu anëtar i komitetit të mbrojtjes të parlamentit rus, tha se në...

Rusia hakmerret ndaj Londrës, sanksionon 154 ligjvënës britanikë

Rusia njoftoi për sanksionimin e 154 anëtarëve të Parlamentit britanik, në kundërpërgjigje të një vendimi të ngjashëm të ndërmarrë ndaj diplomatëve dhe ligjvënësve rusë...

Sherri te “ORANGE”, Policia: Arrestohet një truprojë dhe procedon dy të tjerët, e pësojnë dhe turistët nga Londra; Dy pronarët e lokalit fshinë kamerat...

Një person është arrestuar dhe 9 shtetas të tjerë janë proceduar penalisht nga Policia e Sarandës, pas sherrit që ndodhi mbrëmjen e djeshme në...

Lajm i mirë, Londra raporton ZERO vdekje nga Covid-19, për herë të dytë gjatë një viti

Lajme të mirë nga Anglia. Asnjë vdekje nuk është raportuar në Londër për shkak të Covid-19, kjo për herë të dytë këtë vit, tregojnë...

BREX-it, mijëra protestues në rrugët e Londrës, kërkojnë largimin nga BE!

Menjëherë pas votimit në parlamentin e Britanisë e Madhe, qytetarët kanë nisur protestat kundër vendimit të deputetëve për mos largimin nga BE. ...

LONDRA homazh myslimanëve shqiptarë: Shpëtuan çifutët në LIIB, ambasadori shqiptar do referojë para deputetëve

Ambasadori shqiptar në Londër Qirjako Qirko do të dalë përpara bordit të deputetëve të Britanisë në 17 shkurt për t’u treguar për historinë e...

BREXIT/ ‘Panasonic’ zhvendos selinë e Europës nga Londra në Amsterdam

Kompania  japoneze 'Panasonic', do të zhvendosë selinë e saj europiane nga Mbretëria e Bashkuar në Amsterdam në tetor, ndërsa Brexit afrohet. ...

Po planifikonin ekzekutimin e kryeministres, kapen 2 autorët në Londër

Dy të rinj do të paraqiten sot përpara gjykatës së Londër, pasi dyshohet se përgatitën një komplot për të ekzekutuar kryeministren britanike, Theresa May....

Braktiset projekti për “Urën kopsht” në Londër, “kulti i kotësisë”

Projekti i urës së kopshtit, i cili kur u prezantua nga ish kryetari i Bashkisë së Londrës Xhorxh Osborne u kritikua shumë, mesa duket...

Lajmet e fundit