Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
2.6kmh
75 %
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

Londer

“T’u afruam për të bërë foto dhe ti ike, mendjemadhe”, ndjekësit “kryeqëzojnë” Arbana Osmanin (FOTO)

Si shumë personazhe të tjera edhe Arbana Osmani ka reaguar për ndeshjen e Botërorit, Serbi-Zvicër e cila u përjetua shumë nga shqiptarët për shkak...

“Dogjën” Londrën me makina 120 mijë paund, Kreshnik Spahiu për shqiptarët e Anglisë: Nuk është krenari Lamborghini, por…

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka thënë se parada e shqiptarëve për ditën e Pavarësisë, nuk duhej bërë me makina luksoze...

“Vijnë këtu të dëshpëruar dhe vetëm me rrobat e trupit”, gazetari “shpërthen” ndaj shqiptarëve në Londër: Për festën e Pavarësisë bllokuan trafikun, ngasin makina...

Britanikët, politikanë dhe gazetarë kanë shpërthyer ndaj shqiptarëve në Londër, të cilët festuan për 28-29 nëntorin, festën e Pavarësisë dhe të Çlirimit. Gazetari Mark Steyn...

Politikani racist britanik shqetësohet nga festimet e shqiptarëve për Pavarësinë: O Zot na ruaj!

Politikani britanik, Nigel Farage duket se është shqetësuar nga festimet e shqiptarëve në Londër për Pavarësinë. Ai ka publikuar një video në twitter, ku shqiptarët...

Truproja që ruante kryeministrin, akuzohet për përdhunimin e 13 grave në Londër

Një oficer i Policisë Metropolitane që ruante kryeministrin britanik, është akuzuar për sulme të mëtejshme seksuale ndaj viktimës së trembëdhjetë. David Carrick, 47 vjeç,...

VIDEO/ Grabitet Ronela Hajati, i vjedhin të gjitha lekët e koncertit dhe i boshatisin kartat e kreditit

Këngëtarja Ronela Hajati është përballur me një ngjarje aspak të këndshme në Angli. Ajo është grabitur në mes të Londrës dhe këtë lajm e...

Politikani britanik për protestën e shqiptarëve: Kjo që ndodhi sot në Londër është e turpshme

Ish-deputeti britanik, Negel Farage ka reaguar në lidhje me protestën e mbajtur të shqiptarëve në Londër. Ai reagoi pasi shqiptarët mbuluan me flamurin kombëtar statujën...

Shqiptarët në Londër protestë kundër sekretares së Brendshme, Rama shpërndan pamjet në “twitter”

Komuniteti shqiptar në Britani protestoi sot kundër fyerjeve të qeverisë britanike, kryesisht ministres së Brendshme Suella Braverman për emigrnatët shqiptarë. Shqiptarët u mblodhën para “Ëestminster...

“NUK jemi kriminelë”, shqiptarët pushtojnë rrugët e Londrës, pankarta dhe muzikë shqiptare kundër ministres që i ofendoi

"Shqiptarët nuk janë kriminelë", "Suella duhet të shkojë në Ruanda", "Ne punojmë, paguajmë taksa, jemi shqiptarë"! Këto janë disa nga shkrimet në pankartat që kanë...

Profesori shqiptar në Londër: Po bëhemi “koka turku” për dështimet e qeverisë britanike, është rritur ksenofobia për emigrantët

Shqiptarët që jetojnë dhe punojnë në Britani po ndihen edhe më "të padëshiruar" pas deklaratës së ministres Suella Braverman për 'pushtim' emigrantësh. Siç ndodhi...


Lajmet e fundit