Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

LOKALE

 “Për herë të parë në historinë e proceseve zgjedhore”, Celibashi: KQZ ka miratuar program informimi për personat me aftësi të kufizuar

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi njofton se për herë të parë në Shqipëri është miratuar një program i veçantë edukimi dhe...

Shpërndante kokainë në lokalet e Sarandës gjatë shërbimit, dënohet me 5.4 vite burg ish-efektivi i Shqiponjave

Lavdosh Metaj, ish-efektiv i Forcave Shqiponja, është dënuar me 5.4 vite burg nga Gjykata e Sarandës, pasi në qershor 2021 u kap duke shpërndarë...

Blutë e Tiranës kontrolle në lokale, arrestohen 7 persona duke vënë baste për ndeshje

Shtatë persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës, pas një kontrolli të nisur në lokale të ndryshme të kryeqytetit për veprimtarinë e...

“Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet”, Balla pas takimit me Begajn: PS do fitojë me rezulatet të shkëlqyera

Kreu i Grupit Parlamnetar Taulant Balla ka folur për media pas takimit me presidentin Bajram Begaj, ku u diskutua për datën e zgjedhjeve lokale...

Zgjedhjet lokale, Begaj thërret në Presidencë krerët e Grupeve Parlamentare

Presidenti Bajram Begaj ka thirrur sot në një takim krerët e Grupeve Parlamentare, në kuadër të zgjedhjeve lokale. Bëhet me dije se takimi do të...

Kishin zaptuar hapësirat publike, nis shembja e lokaleve dhe heqja e strukturave metalike në Durrës

Mëngjesin e kësaj të premte ka nisur aksioni për lirimin e hapësirave publike në Durrës, ku morën pjesë forcat e Policisë Bashkiake, efektivë nga...

Rritja e infektimeve në Shqipëri, mbyllen lokalet dhe restorantet? Ja oraret që po diskutohen për të kufizuar aktivitetet

Shifrat e larta të infektimeve në javët e fundit mund të sjellin sërish mbylljen e lokaleve dhe restoranteve, që shihen si vatra të përhapjes...

‘Kemi shtim të të rinjve me Covid në spitale’, Rakacolli ngre fort ‘zërin’: Shumica e infeksioneve janë marrë në bar/ restorante

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli në Komisionin e ligjeve ka deklaruar se shumica e infeksioneve është marrë në ambientet e mbyllura...

Policia bën kërdinë, gjobit me 10 milion lekë 19 lokale që ushtruan aktivitetin me muzikë

Policia ka gjobitur me 1 milion lekë (të reja) 19 lokale në të gjithë vendin të cilat kanë ushtruar aktivitetin me muzikë. ...

Tirana plot e përplot me njerëz, baret dhe restorantet i ‘përvishen’ punës, bëhen gati për hapjen e madhe (FOTO)

Më 18 maj do të hapen kafenetë dhe restorantet. Ky është një nga vendimet e qeverisë për lirimin e masave të...

Lajmet e fundit