Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

lojerat olimpike

Kosova vendos shpërblime “të çmendura” për rekordin olimpik dhe medaljet në Rio 2016

Kosova mezi pret të shijojë pjesëmarrjen e parë dhe historike në Olimpiadën e Rios, e cila do të nisë më 5 gusht dhe do...

Publikohet video fantastike e Kosovës në Rio 2016. Po Shqipëria?

Është publikuar video e ekipit që do të përfaqësoj Kosovën në Lojërat Olimpike, “Rio 2016”. Ky është prezantimi i parë i Republikës së Kosovës...

Fjalimi prekës i Luiza Gegës në Kryeministri: Kam dashur të lë sportin për të punuar, jeta ime ka qenë e vështirë

Atletja Luiza Gega ka mbajtur një fjalim prekës në pritjen e organizuar në Kryeministri për ekipin shqiptar që do të marrë pjesë në Lojërat...

Luiza Gega thyen rekordin kombëtar, kap normën olimpike

Atletja shqiptare Luiza Gega ka thyer rekordin kombëtar në garën e zhvilluar në Montbeliard të Francës. Gega arriti të dilte e...

Shqiptarët që do garojnë për shtetet e tjera në Lojërat Olimpike, pretendojnë medalje

Dështimet e njëpasnjëshme të sportistëve tanë në garat e fundit kualifikuese për në Rio 2016, bën që Shqipëria të ketë për herë të dytë...

Lajmet e fundit