Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

lojerat olimpike

Publikohet dokumenti nga ARKIVAT: 3 medaljet e arit të Kosovës nuk janë rastësi, i kushtuan rëndësi sportit që në 1944

Medaljet e arit të fituara në xhudo nga dy sportistet kosovare Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova janë sot tema e diskutimit në gjithë Kombin...

Majlinda Kelmendi i jep fund karrierës në xhudo

Nuk arriti të shkëlqente në “Tokyo 2020” dhe pikërisht ajo përballje ka qenë e fundit për Majlinda Kelmendin. Kampionia olimpike e Rio 2016 i ka...

Kosova me dy medalje të arta, Vjosa Osmani: Në këtë dite zie për popullin tonë, Nora Gjakova i solli dritë. Faleminderit!

Xhudistja, Nora Gjakova sot arriti që të fitojë medaljen e dytë të artë për Kosovën në Lojërat Olimpike të “Tokyo 2020”. Menjëherë pas triumfit të...

Kosova merr medaljen e dytë të artë, Nora Gjakova triumfon në finale

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur të mundë në finale xhudisten franceze S.L. Cysique, duke rrëmbyer medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Në kategorinë...

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, Kosova në mesin e 28 shteteve që arritën të marrin medalje, por zhgënjen Majlinda Kelmendi

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” ka njohur edhe fituesit e medaljeve të para në disa sporte. Deri më tani është Kina që...

Prisnim shumë prej tij, 0.33 pikë i mohojnë finalen gjimnastit rus që përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Olimpike

Gjimnasti rus, Matvei Petrov i cili përfaqëson Shqipërinë, nuk ia ka arritur që të kualifikohet në finalen e Lojërave Olimpike të Tokios.Petrov u rendit...

Nisin Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, spektakël në ceremoninë hapëse

Dje në Tokio nisën përmes një ceremonie spektakolare Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Ndryshe nga vitet e tjera, për shkak të pandemisë së Covid-19, të...

Shqipëria merr pjesë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, kryeministri Rama i uron suksese sportistëve shqiptarë

Ditën e sotme kanë nisur në Japoni Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, në të cilat do të marrin pjesë 11.238 atletë nga 204 shtete, të...

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” në rrezik, mund të anullohen për shkak të shtimit të rasteve me COVID

Lojërat Olimpike mund të anullohen për shkak të shtimit të rasteve me COVID-19 në fhstain olimpik ku po qëndrojnë sportistët. Udhëheqësi i komitetit për organizim...

“Lojërat Olimpike Tokyo 2020”, Kryeministri Rama u dorëzon Famurin Kombëtar sportistëve para nisjes: Përgatitja më e mirë se çdo herë tjetër, kemi hartuar plani...

Kryeministri Edi Rama u ka dorëzuar flamurin kombëtar sportistëve shqiptarë që dop të marrin pjesë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.Ceremonia u mbajt në Pallatin...

Lajmet e fundit