Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

liz truss

Mediat britanike: Telefoni i Liz Truss është hakuar nga spiunët e Putinit

Telefoni i ish-kryeministres Liz Truss është hakuar. Mediat e huaja shkruajnë se telefoni mendohet se është hakuar nga agjentët e Vladimir Putin. Hakimi u zbulua...

Historia e veçantë e foltoreve që përdor çdo kryeministër në Mbretërinë e Bashkuar, po Rishi Sunak?!

Rishi Sunak nuk do të ketë tribunën e tij të personalizuar në Downing Street, sepse nuk kishte kohë që ai të projektonte një të...

The Economist ironizoi dorëheqjen e Liz Truss me politikën në Itali, ambasadori i përgjigjet me reagimin tipik diplomatik

Ambasadori italian në Londër, Inigo Lambertini, i ka shkruar një letër redaktorit të The Economist pasi e përjavshmja publikoi një kopertinë ku paraqitej Liz...

Boris Johnson braktis pushimet, në garë “kokë më kokë” me Sunak për zëvendësimin e Truss

Ish-kryeministri Boris Johnson dhe Rishi Sunak pritet të garojnë të dy për postin e kryeministrit të Britanisë së Madhe. Johnson është aktualisht me pushime në...

Dorëheqja e Truss, kryebashkiaku i Londrës kërkon zgjedhje të përgjithshme

Pak pasi kryeministrja britaniike Liz Truss dha dorëheqjen, vjen reagimi i kryetarit të Bashkisë së Londrës, Sadiq Khan. Politikani britanik ka kërkuar zgjedhje të ppërgjithshme,...

Dorëhiqet kryeministrja e Britanisë, Liz Truss largohet pas 45 ditësh në detyrë

Liz Truss ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministres së Britanisë, pas vetëm 45 ditësh në detyrë. Duke folur në një konferencë për median jashtë...

Dorëhiqet ministrja e Brendshme në Britaninë e Madhe: Kam bërë një gabim

Ministrja e Brendshme e Britanisë së Madhe, Suella Braverman ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Sipas raportimit të BBC, shkak i dorëheqjes së saj është...

VOA: Liz Truss dhe kriza që shkaktoi brenda 6 javësh

Në verë, kur Liz Truss po konkurronte për postin udhëheqës të Britanisë, një aleat parashikoi se javët e para të saj në detyrë do...

Debati për taksat, kryeministrja britanike shkarkon ministrin e Financave pas 37 ditësh në detyrë

Kryeministrja britanike Liz Truss ka shkarkuar ministrin e financave Këasi Këarteng, raportoni BBC, pak para se ajo të njoftojë rrëzimin e paketës së tij...

Kemi nevojë të nxisim ekonominë, kryeministrja britanike premton lehtësime për emigrantët

Rregullat e imigracionit do të zbuten në Britaninë e Madhe, si pjesë e misionit të kryeministres Liz Truss për të lehtësuar mungesat e fuqisë...

Lajmet e fundit