Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

Lituania

Estonia dhe Letonia njohin zyrtarisht si genocid sulmet ruse në Ukrainë

Estonia dhe  Letonia janë ndër vendet e para që kanë njohur si “genocid” krimet e luftës nga ushtria ruse në Ukrainë. Të dy këto...

Lituania shpall gjendjen e jashtëzakonshme, dërgon gjithë ushtrinë në kufi

Presidenti i Lituanisë Gitanas Nausėda ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Ai ka thënë se ka në plan të dërgojë ushtrinë për...

Lajmet e fundit